Merve – Gün 16

Zaman çok hızlı geçiyor sangha. Değerini bilemiyorum gibi. Beynimdeki bir yere uyuşturucu sprey sıkılmış; hatta tam yer vereyim, sağ üst. Bu yeri, işlevinden dolayı değil de bu cümleyi yazarken önüme düşen hayali görüntüsünden tespit edebildim.

Dün, sabah kısacık huzurlu bir yoga ardından kitap, kahve, spor, hatta AVM, yemek ve sosyal medya ile geçti. Akşam da 9:30 gibi uyuyakaldım.

Önce canım çok tatlı istedi. Yakınlarda bir tatlıcıya gidecektim ki saat olmuş akşam 8. Bu saatten sonra yememek daha iyi olur diye- bu kararımı vermemde beyin payı büyük- buzdolabına yeltendim. Bir zaman önce İngiltere’den gelen bir arkadaşım *”night time sleep -organic latte” getirmişti. Ilık pirinç sütüne bir kaşık balı ve bu karışımı boca ettim. Tavsiye edilen miktardan biraz fazla koymuş olmalıyım ki 9:30’da sızmışım. Ama ne güzel bir uyku! Anlatmam mümkün değil. Süre olarak çok kısa olsa da verim olarak belki de yıllardır uyuduğum zamandan alamadığım bir verim, bir keyif almışım. Hani uyur-uyanık, uyku ile uyanıklık arasında görülen çok kısa rüyalar vardır. İşte öyle bir rüya görmüşüm; tabii ki yoga yapıyordum:) Hayır, şaka değil.

Shadow Yoga’ya başlamadan önce de benim için çok anlamlı olan böyle bir şey görmüştüm. Neyse.

Yatağıma geçerken “hayatımda uyuduğum en güzel uykuydu!” diye mırıldandığımı anımsıyorum.

Sonra, bu sabah, çok erken uyandım. Hatta belki sabah bile değil, geceydi. Kalksam ne güzel olur diye düşünürek kendimi tekrar uykuya zorladım. Sabah uyandığımda heyheylerim üstümdeydi. Dolunay saatleri olduğu için -dolunay olmasaydı da yapamayacak bir haldeydim- gözlerim yarı kapalı yoga yaptığım odaya girdim. Çocuk pozu mu bilmiyorum ama tam anlamıyla o an bana iyi gelen bir pozda bir süre durdum. Sonrası, köpek gezdirme, kahve, kitap, iş, çamaşır, toplantı…

Bazen ruh halim çok değişik oluyor sangha. Bugün de o bazenlerden bir gün. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Yaptığım işten de hayır gelmiyor.

Yine de kendime rağmen, akşamüstü güzel bir yoga yapacağım.

* latte için link veriyorum; https://www.pukkaherbs.com/us/en/products/night-time-sleep . Aramızda uyku problemi olan varsa ve bu ürüne denk gelirse denemesini tavsiye ediyorum.

Edit: ürünün latte üretimi kaldırılmış. Uykuya iyi gelen ashwagandha’nın (Sanskritçe “at kokan” anlamına gelen Hintli bir bitki) farklı ürünleri bulunuyor.

Sevgilerimle,

Merve

Reklam

Merve – Gün 16” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s