Pelin Burcu – Gün 16 : Martı

Merhabalar Sanga 🙂 buraya Fatma’ya da selam çakıp öyle başlayayım. Bence de ‘h’ nin gitmesi güzel oldu. Ben de katılayım dedim ‘h’ sizler kervanına.

Gelelim mevzuya. Dün Omuz Omuz’a filmini izlerkenki salya sümük halim buraya yazarken sakinlemişti ve hatta dışarı çıkma niyetimden de bahsetmiştim. O ekran karşısında hüngür hüngür ağlayan ben değilmişim gibi size yazıyı gönderdikten sonra giyinip süslenip dışarı çıktım. Hatta madem dedim giyinip süslendim bir dans videosu çekeyim. Çünkü ben de dans etmeyi çok severim. Hemen enerjim değişir. Beden ne istiyorsa ona yol vermek, tepinmek, sallanmak, dışardan bakıldığında bir Yıldız Tilbe’yi anımsatmak. Neyse dışarı çıktım ve arabaya atlayıp Urla’ya gittim. Araba sürmeyi o kadar seviyorum ki. Araba alırken babam inatla otomatik vites al dese de içime kaçmış Şöför Nebahat’ın hakkını vermeliydim. Tabii ki düz vites araba aldım zamanında. Şu an piyasada düz vites araba yok sanırım. Tüplü televizyon misali benim araba da. 🙂 Yol o kadar keyifliydi ki, açtım sevdiğim müzikleri, deniz güneş eşliğinde Urla’ya vardım. Yol boyunca şükrettim. Nasıl güzel bir şehirde yaşıyorum dedim.

Akşam eve döndüğümde bu sabah 06.30 daki Defne hoca’mla yapacağımız dersi unutmuş günün keyfine bir bira açıp birlikte de bir sürü çerez yemiştim. Ayça hoca’mdan gelen mesajı gördüğümde artık çok geçti. Yarın sabah boyumun ölçüsünü alırım dedim. Erşan Kuneri’den bir bölüm izleyip uyudum.

Sabah 05.45 te gözlerimi açtım. Rutinlerden sonra ekran karşısına geçtim. Defne hoca’ya vaftiz törenini sordum zira merak içindeydim. çok güzel geçtiğini söyleyince bi mutlandım, buna şahit olmak ne güzeldi. Ömrünüz uzun ve sağlıklı olsun hocam. Derken tutulma saati ile ilgili bir karışıklık oldu. Defne hoca baktı yeniden meğersem o saatlerde kucağındaymışız. Sağolsun hocamız da tutulmaya göre bir çalışma yaptırdı. Bira ve çerezler açılışı Mayura ile yaptığımız için bana göz kırptı. Neyse ki çok zorlamadı. Esas mevzu uddhiyana larda başladı. Gece 09.00 da yediğim ve içtiğim şeyler (ki ben bunu çok nadir yaparım dün de o nadir günlerden biriydi işte) canıma okudu desem yeridir. Bir daha yaparsam deyip yine yapmam inşallah. Sen beni yola getir kudretli Ganesha.

Dersten sonra yatağa tekrar gidip uyumak istedim. Bir saat uyuduktan sonra apar topar uyanıp duş alıp, giyinip psikoloğa gittim. Bu sefer süslenmedim. Zaten tutulma zaten merkür retro al sana kocaman bir saatli bomba. Kucağımda. Gittik mi yine çocukluk anılarına. Gözlerimi kapattırıp bir çalışma yaptırdı. En güvenli yerini bul. Kendini ne kadar güvenli hissediyorsun? Yalnız mısın? Etrafta kimler var? Nasıl bir yer burası? Sesler kokular görüntüler vs. Sonra hooop beni bi kuş yaptı. Martı olmak istedim niyeyse. Kocamandan bir deneyimler okyanusunun üstünde uçuyorum. Şimdiye kadar yaşadığım tüm deneyimler bu okyanusta. Üstünde uçarken suya daldırıp bir anı bulmamı istedi. Dalmaz olaydım uçarken iyiydim. Hep bildiğim bir anı. Derinlerde. Anıyı sordu yine. Nerdeyim, kimleyim, kaç yaşındayım? Boğazımda kocaman bir yumruk, göz yaşlarım şelale. Konuşamıyorum. Psikolog soruyor ben gözyaşlarımın boğazımın içinden geçtiğini hissediyorum. Dile gelmiyor. Yutkunuyorum. Derin nefesler alıp veriyorum. Sonra konuşmaya başladım. Ağlaya ağlaya anlattım. Sahneyi bir durdurdu devam etmek isteyip istemediğimi sordu. Tabii ki edecektim. Bunca kuş uçuşu,okyanusları aşıp gelme boşuna gidemezdi. Afferim bana 🙂 Sonuna kadar gidilecek. Velhasıl kelam o anıya şimdiki beni dahil etti. Minik Pelo’ya kucaklama sarılma şefkat anlayışla anının şekli ve hissi biraz değişti. Derken seans bitti ve ben eve döndüm.

Gün devam ediyor. Yapılacak işler var. Şifalanmayı seçiyorum. Ve hepimizin bir şekilde şifalanmasına, özgürleşmesine niyet ve dualarımı ediyorum.

Nasıl bağlayacağımı bilemedim şimdi. Karmaşık duygular içindeyim.

Fonda Tansel’in önerdiği albümü dinliyorum. Ve hepinize paylaşımlarınızdan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Sayenizde nasıl güzel şeyler öğreniyorum.

İyi ki varsın Sanga❤️

Şifa dolu bir hafta ve kolaylıkla akan bir tutulma dilerim🌸 Sana kocamandan sarılıp öperim.

Sevgimle

Pelin Burcu

Reklam

Pelin Burcu – Gün 16 : Martı” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s