Pınar – Gün 17: Üçüncü Tekerlek

Yazıyı yazıp sonradan başlık atanlardanım.

Sultanlık günlerim sonra ermek üzere. Bey kısmetse bu gece yarısı çok sevdiği vatan toprağına konacak, dört ayaklı yavrusuna ve yavuklusuna kavuşacak. (Önem sırası malum). Alandan onu almayı planladım. Başarabilirsem bir kavuşma videolarını çekmek istiyorum ikisinin. Çok dramatik oluyorlar böyle aralardan sonra.

Bundan bir sene bir ay öncesini düşünüyorum. Yalanım yok, bana sevgilini dört ayaklı bir canlıdan kıskanacaksın deseler hadi ordan derdim. Lakin hayat bunu da yaşattı. Sanki bu evde çift olan sizsiniz ve ben de köpeğim! diye ağlamış mıdır daha önce yeryüzünde başka bir kadın? Varsa buluşup gülüşsek keşke. Roei’nin benden önce (ve benden sonra da olacağının altını defalarca çizdiği gibi) 6 yılını geçirdiği bu hayvan ve pek çok açıdan abartı bulduğum ilişkileri, yarın çift terapisine gidecek olsak herhalde top 3 derdimizin arasına girer. Yakın bir zamana kadar böyle düşünüyordum en azından. Zamanla bazı şeyleri, evdeki hiyerarşide bir numara olmayışımı mesela, kabullendim. Romantik hayatımızına iflah olmaz surette maydonoz oluşunu, tam değil. Bundan yıllar önce kısa süreliğine bir erkek arkadaşım olmuştu, sokak köpeklerine gösterdiğim şefkati kendisine göstermiyor oluşumdan yakınır dururdu. Onun mu ahı tuttu bilmem.

Bugün yogamı yapmadım sangha. Şartlar müsaitti, tutulma bitmişti. Fakat çok yorgun uyandım. Şandor’un son videoda dediği gibi ‘sadece tek bir şey yapacağım’ diye zihnimi yemleyip yere otursaydım, eminim devamı gelirdi. Yapmadım. Akşama bıraktım. Akşam da müsait bir boşluk oluştu, o boşlukta da Roei’nin dönüşüne evi süpürmeye, lavabo küvet tuvalet temizliğine giriştim. Biz kadınlar ve sevgi gösterimiz olarak temizlik yapma dürtümüz.

Dün başladığım minik romanım bu sabah bitti. 2016 İzlanda Edebiyat Ödülü’nü alan ‘Sessizlik Oteli’. Kendini öldürmeye karar veren bir adamın hikayesi. Hiçbir şey yapmadan saatlerce okudum. İskandinav kafasını seviyorum. Her defasında ufkumu açacak bir şeyler çıkıyor.

Gözlerim kapanıyor sanghamu. Müsaadenizle kanepeye şöyle bir kıvrılayım..

Pınar – Gün 17: Üçüncü Tekerlek” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s