Zelha- Gün 17- Şifayı kaptım.

Selammm,

Nezle oldum. Yani sanırım. Kendi teşhisim böyle. Gözlerim yanıyor. Tüm bedeni saran stabil ince bir ateş. Bütün kemiklerim, dişlerim ağrıyor. Başımda bir sis bulutu. O sis bulutu içinde yer edinmeye çalışan bir baş ağrısı. Ne olduysa dün akşam üstü oldu. Yoksa iki gündür yazmasam da yogamla adım atmaya devam ediyordum.

Dün öğleden sonraya kadar oldukça iyiydim. Neşeli bir gündü. Sonra kamil insan olma uğruna bir yerde kendime vefasızlık ettim. Geriye sarıp düşününce o an’a bağladığım oluyor. Ya da çok düşünmemek lazım. Didikle didikle nereye kadar! Olacağı varmış oldu da diyebiliriz. Vefasızlık mevzusuna girecek olursam sanki çıkamam. Derin.

Günü yatakta geçiriyorum. Uymaya çalıştım, uyursam geçer diye ancak çok az uyudum. Gözlerim öyle yanıyor ki yangın uymama engel oluyor, sizi bile okutmuyor. O yüzden gözlerim kapalı epeyce içime baktım. Nefesimle gezindim üzerimde. Bir ara uyumuşum. İki odacılıklı rüya gördüm. Birinde defne hocam vardı. Taş bir bina, yüksek tavan, ağaçtan yapılmış iskemleler. Sınıf gibi ortam, sizler de varsınız ancak kimler tek tek ayırtedemiyorum. Defne hoca kim okuma ister gibi bir şey diyor, okuyorum, sonra bana sınav mahiyetinde sorular sormaya başlıyor. Birinci soruyu net hatırlamıyorum ancak cevap: eller! İkinci sıraya geçmeden ikinci odacıktaki rüyamdan bir arkadaşımın emanet ettiği köpeği görüyorum, Leo’ma benziyor ama o değil. ( Hatta bu yavru nerden çıktı o diğer rüyaydı diyorum 🙂 Yaramazlık yapıyor emanet, benim bu durumum karşısında sabrımı işaret eder şekilde Defne hoca senin gibi sakinini görmedim diyor. O sırada elinde tuttuğu soru notlarına gözüm kayıyor, ikinci soru ’bilgi’ ile ilgili. Bu sırada yatak odamda Leo havlamaya başladı ve uyandım. Hayırlara çıksın.

İşte böyle, şifayı kaptım içindeki şifaya bakmaya devam.

Sevgimle,

Zelha.

Reklam

Zelha- Gün 17- Şifayı kaptım.” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s