Ayşıl- Gün 18- Uçmamak

Selam, 

Asabi değilim bugün keyfim yerinde güzelce yogaya oturdum.

Yoğun Balakrama kursuna ilk başladığımızda bir asabiyet yaptı, Defne hocam normaldir dedi vücut zehri atıyor. Pazar günleri de Pınar hocamızın günüydü ve o derslerden sonra hep ağlıyordum, bir şey boşalıyordu, o da normalmiş, geçti. 

Bugüne gelirsek yogamla ilgili yeni şeyler farkettim. Öncelikle vahnide ayaktayken  bacaklarımı sıkıca tutmazsam oturunca dengemi kaybediyorum. 

Diğeri de mangala namaskarda dizlerim inanılmaz ağrıyor geçişlerde. İçeriden bir nokta, ya çok zorluyorum ya bi şeyi yanlış yapıyorum. Ama mangala namaskar dışında bir pozda o acıyı hissetmiyorum. Şimdi bunu yazarken dizin içinden bir karıncalanma selam verdi. Ben buradayım diyor herhalde. 

Parkede matsız yoga yapmak hoşuma gidiyor. Bazen skandasanada çok kayıp samakonasanaya yaklaşsam da 😁 

Başlarda parkede ardha bhujangalardan sonra dizimin üstü şişse de zamanla geçti ve matı hayatımızdan çıkardık. Biz kimiz? Ben ve yogam. (hanuman parkede hep korkutur beni, bakalım sırası gelince neler olacak) 

Fırtınalı bir hava var bugün uçmamak için direniyorum. Sanki doğa depresyona girmiş de acısını bizden çıkarıyor gibi. Valla hiç canımı sıkamazsın sevgili doğa. 

Wittgenstein’ın Metresi’ni pek bir beğendim, biraz mitolojiye, sanata ve sinemaya hakim olmak gerekiyor ama. Karakterin derin düşüncelerine dalıp gidiyoruz. Odisseus’a takmış sanki biraz kafayı. Zaten Joyce ona takmamış mıydı da Ulysses’i yazmıştı. Eve 20 sene boyunca bir türlü dönemeyen bir kral sonuçta. Karısı da ayrı cins. 

Ben mitoloji dedikodusuna girmeden bitireyim.

Şu kitabın arka kapağını paylaşmak istiyorum sizle de, şöyle deneyelim:

https://www.goodreads.com/book/show/23463537-wittgenstein-n-metresi

Canım çok baharat istiyor bu ara, hey şeye zerdeçal ya da zencefil koyuyorum, annem kesecek beni yakında. (sevmiyorlar) 😁

Sevgiler, A.

💚

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s