Pelin Burcu – Gün 17&18 : Rüya

Günün aydın olsun Canım Sanga,

Dün yazamadım size lakin uyuyana kadar tüm yazdıklarınızı okudum. Az önce de ben uyuduktan sonra yazılanların hepsini. Nedense garip bir his oluştu içimde. Yazılanları okumasam çemberden çıkacakmışım hissi. İçten gelen bir sorumluluk bilinci ile. Hayatımın her alanında keşke böyle olabilsem. Belki zamanla olur. Ne dersin? Dün sabah meditasyon dersimden sonra Berrin’e yardıma gittim. Ev taşıyor. Ben de bir ucundan tutarım diye destek teklif etmiştim. Berrin de sabah destek çağrısında bulununca giyinip çıktım. Oradan stüdyodaki dersime gittim. Dersten sonra bir kaç iş halledip eve döndüm. Bir şeyler ye, evi topla sonra yine stüdyoya. Arka arkaya iki dersten sonra akşam 10.00 da evdeydim. Yazılanları okuyup uyudum. Olağan bir gündü.

Bu sabah da 05.45’te uyandım. Sabah 06.30 daki dersimden önce minik rutinlerimi yapıp stüdyoya gittim. Öğrencim benden önce gelip yerine kurulmuştu. Güzel bir ders yaptık birlikte. Bu öğrencimle ayrı bir bağ var aramızda. Yogaya ilk başladığım yıllardaki bana çok benziyor. Kendimi görüyorum bir nevi onda ve çok fazla eşzamanlılık yaşıyoruz. ‘Hocam inanamıyorum’ diyor bazen bana 🙂 Öğrenci hazır olunca hocasını bulurmuş diyorlar ya, gerçekten de öyle. Herkesin hocası geliyor, benim hocalarımın bana geldiği gibi. Kendiliğinden… Şükürler olsun.

Pazartesi gününden beri psikoloğun söyledikleri ve yaşadığım süreç zihnimin arka tarafında dönüp duruyor. Hani ben bunu yıllar önce çalışmıştım. Hani hallolmuştu. Hani hani hani.. Yoga’ya düştüğümden beri yaklaşık 8 yıl oldu sanırım, ben kimim üzerinde fazlaca çalışmaya başladım. Yıllar yılı bir sürü sessizlik inzivası, aile dizimleri, kolektif alan terapileri, teta healing seansları, kranyosakral terapi, şaman yolculukları vs vs…, hepsi de zamanında çok işe yaradılar ve o andaki ihtiyaçlarımı karşılayıp bana yepyeni bir vizyon ve bakış açısı da kazandırdılar. Bazı şeyler yerli yerine oturdu zihnimin odalarında, kalbimin derinlerinde. Geçtiğimiz Aralık ayında da psikoloğa gitmeye karar verdim. Aralık ayından bu yana her hafta gidiyorum. Biraz yorgunum ve bıkkınım bu ara. O hani soruları son seansta patladı. Boşuna mıydı bunca yılın çalışması? Döndük yine başa. Yo yo yo … Böyle dediğime bakmayın ben yine seve seve devam edeceğim seanslara, kendimi biliyorum. Sonuna kadar 🙈 Bir ömür hatta başka hayatlarda da devam edecek kendimle bitmek bilmeyen derdim. Evet bazen yoruluyorum. Bazen ağır geliyor, bazen bırakıp her şeyi kaçmak istiyorum, böyle uzaklara gitmek. ( o uzak neresiyse ) sanki gitsem her şey değişecek ilüzyonu. Her şey bir illüzyon mu? Bu dünya bir rüya mı? Rüya diyorlar ya ondan yazdım böyle. Rüyadaysak uyanalım. Uyanmak için bunca çalışma. Kendini bilme, kendini araştırma. Sen sen ol uyuma, uyanık ol. Rüya içinde rüya mı yoksa?

Zihnim uçuş uçuş anlayacağın üzere. Bugün çok iş var yine. Yarın sessizlik inzivamız var. Onun hazırlıklarına koyulacağım bu yazıyı bıraktıktan sonra. 4 gün Selçuk’ta Emine diye bir arkadaşımın çiftliğinde. Heyecanlıyım. Ben hoca olarak sessizlikte olmayacağım için yazarım tabii ki size. Oradan da haberler veririm.

Şimdilik böyle sanga

Öperim seni

Tabii ki sarılırım da.

Muaaaa

Pelin Burcu

Not: Ben de sevgili Pınar gibi başlığı en son yazanlardanım 🙂 başlık bu satırlardan sonra yukarda .

Pelin Burcu – Gün 17&18 : Rüya” üzerine 5 yorum

 1. Eda S. dedi ki:

  Pelin Burcu ben psikologla 1 yılı Şubat’ta doldurdum. İlk 6 ay en acılısı oldu diyebilirim. Defalarca bırakmayı düşündüm. Bazen daireler çiziyoruz gibi geliyordu ona da bahsettim. Bazı şeyleri farklı yapmaya başladı. Sen de çekincelerin olduğunda onunla paylaş bence, belki çoktan paylaşıyorsundur. Rüya kısmı konusunda benim de kafam karışık. Çok güzel yazmışsın. Çok sevgiler. ❤

  Liked by 1 kişi

  • mutlutesadüfler dedi ki:

   Canım Eda, senin sürecini de keyifle okuyorum. Arada dile getiriyorum aslında ama önümüzdeki pazartesi listemi sıralayacağım artık o düşünsün 😂 çok teşekkürler güzel yorumun ve desteğin için ❤️🥰🙏🏼🌸

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s