Tuba K. – 18. Gün

sanga,

*ben duygularını kolay kolay ifade edemeyen, kendini açamayan bir insandım. Hala çoğunlukla öyleyim. Ama shadow yogaya başlamam, Defne hoca(gıpta ettiğim, çok kıskanıp, çok kızıp, çok sevdiğim hocam)burası, sizler, ilk sene olan güce adımda, yataktan sadece yemek yemeye çıkabilecek kadar sarsılsam da, bana tuhaf bir güç veriyor. “Sıkı tutun sanga” sadece bir söz değilmiş. Ve Tanrıya da çok kızıyorum, ilkokul birde yaşamam gereken duyguları, hisleri bu kadar geç bahşettiği için. Bir yandan da çoğu şey eskisi gibi ne çok sevindiriyor ne de çok üzüyor. Dünyada tutunacak dalı olmayan insanları düşünüyorum, hayatım boyunca düşünmüştüm ama şimdi en çok onları düşünüyor ve hissediyorum. Sanki onlara bir gönül borcum var.

Geçen günlerde gece yarısı uyanıp anne babamın yanına koştum, korkmayın diyorum. Ağlıyorum, ellerini öpüyorum, onlarda ağlıyor. Neden dediğimi bilmiyorum, ne kadar korkmuş olduklarını biliyorum. Bu iki yaşlı insanı yaralarından öpmek istiyorum. Babamda beni kalbimden öpmek istiyor.

Kardeşimin kınası var akşama. Hayallerden ve düşlerden oluşan günlerime, yeğenim, alışverişe çıktığımız yengelerim, yol kenarında tanıştığım gezgin müzisyen ve sokakta söylediğimiz şarkılar, şehrin rengarenk baharı, açan çiçekler, ırmak kenarında sarılan aşıkları izleyerek verdiğim Akdeniz molası devam ediyor. Düğünden sonra döneceğiz. Hayatımın büyük kısmı Akdeniz şehrinde geçmesine rağmen Denize pek düşkün olmadım. Ama karanlığı bol, göğü izleyebileceğim büyük, yüksek ve büyük genişliklere çekiliyorum.

Okuyamadığım birçok kitap gibi Yüzyıllık Yalnızlığı da okuyamadım. Ali Şeriati’den mektupları okuyabiliyorum.

“Tanrı’nın o tertemiz ışığının seni okşayan gözlerine yakın olduğunu kalp gözüyle gördüm, Ey dost, senin hayalin canımın yoldaşıdır; ey can, sana kavuşmak bedenimin arkadaşıdır.”

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s