Gizem — Gün 18 & 19: dünü yaşarken

Dün yazamadım. Yaşarken içerisinde, notlar alıp durduğum, durmadığımda koştuğum, ya da fırsatını bulduğum her an,  Ünalan’daki yürüyen bantlara kendimi sabitlediğimde bile, telefondan yeni iletilerinizi okuduğum bir gündü dün. Buna ihtiyacım vardı çünkü. Aldığım kötü bir haberle uyumuş, kafam başka dünyalarda uyanmıştım.

Bendeki bu sisin üzerine, hava da bu son şansım dercesine soğumuş. OF. Böyle günlerde dışarda olmayı hiç sevmiyorum ama kendimi yalandan motive etmiş ve erkenden, gitmem gereken yere ulaşmış, buluşmam gereken kişiyi beklerken kahve içiyordum.

Aniden değişebilecek şeylere dalmış, gitmişim. Dünkü hava gibi. Kokulya fırtınasıymış. Az önce okudum ekşide; ipek böceğinin kozası, dolayısıyla koza örme zamanıymış. Bir süredir kendi kozamı örüyorum, neyse.  Metrobüsteydim. Kulağımda müziğim, tam bu sırada eklediğim parçayı açarsanız anlayacaksınız, e yani yuh dedim. Bu kadar da olmasa gerek. Dünün çıplak ayak mini şortla gezilen havasının üzerine şimdi bu. Sonra güldüm tabi anlayınca kulağımdan geldiğini. Order From Chaos. Kahvemi içerken işte, dalmışım dünkü haberin, şarkının, havanın ve aniden değişebilecek her şeyin kendi içindeki bağlantısına.

Kaosun düzen olduğuna inancım tam, yogamla gecenin merhametli kollarında buluştuk. İyi ki de buluştuk. Hayatımın geri kalanında hiç ayrılmayacağımızı biliyorum. Fizikselin çok ötesinde. Sizlerle de.

Dünün sisini ardımda bırakarak uyandım kendiliğinden bugün. Yogamı her şeyden uzakta tuttum. Kafamı dingin. Berrak. Kafeinsiz. Sonra da bir çizim yaptım. İpek böceği, yaşam döngüsü, kaos ve düzen. Kendimce. Bağlayarak birbirine.

Sevgilerimle 🌿

Reklam

Gizem — Gün 18 & 19: dünü yaşarken” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s