Meltem-Gün 19: ‘Hamak’

Yoğuş yukarı tırmanıyor gibiyim, sangham. Eve geç dönüyorum, uykularım öteleniyor dün gece uykuya geçemedim bile, brahma muhurti saatine geldiğimde suçideydim ve sonrası gidip yattım sulu gözlerle.

Sabah 6.30 gibi tekrar uyandım Sadhanama. Balakramayı bu seferlik udiyanalara odaklanabilmek için kendi başıma yapmaya niyetlendim. Bazı hareketlerde udiyanalarım cılız. Hafiflemiş olarak seriyi bitirdiğimde, kendime gelmiş gibiydim. Nefes aldığımı hissettim, çok şükür. Bir gidip, bir dönüyorum kendime. Seans hazırlıkları için bilgisayarda çalıştım, içimde bir arı vardı o an sanki. Daha çok kalmak istedim bir proje çıkmak üzereydi. Sabah seansım vardı. Kat kat giyinerek dışarı çıktım. Ve akşama kadar semt semt. En son Halkalı’ya dilim damağım kuruyarak.. Köprüden geçerken artık gözlerim kapanıyordu. Yolda ne yiyeceğimi planladım. Yoksa hemen yatabilirdim bugün öyle bir potansiyelim var.

Yorgun hissediyorum, uykum var. Pırıltılı bir denizin yumuşak sesiyle, mis gibi çiçek kokuları eşliğinde bir hamakta sere serpe yatasım var. Biri beni sallasın ve ben sıcacık yumuşak bir battaniyenin altında hafif hafif uyuyayım, öyle bir hissiyat.

Akşamınız güzel geçsin. Dilerim sabaha bedeniniz dinç, yüreğiniz hafif, zihniniz sakin uyanır, sevgiyle
Meltem, 19.05.22, İstanbul

Reklam

Meltem-Gün 19: ‘Hamak’” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s