Pınar – Gün 18&19: Pil Zayıf

Bilgisayar oyunu olsa bir kasma var diyecektim sangha. Kasıyor. Son günlerdeki hissim bu. Gözlerden kaybolan başka yazarların da olduğunu görüntülüyorum. Kollektif bir kasış, dönence.


Dün 10 saatten fazla uyudum. Evet. Yine tampon tampona bütün İsrail’i kaplayan trafikte 1.5 saat git 1.5 saat gelli bir yoga günü. Bir duş alıp akşam 7’ye doğru şöyle bi gözümü kapatayım dedim, gece 10’a kadar uyumuşum. Yuh. Roei’yle sevdiğimiz bir kültür-yemek programı izleyip 12’de geri yattık. Küt diye tekrar bir uyku sabah 7’ye kadar. Ve uyandığımda enerjik miyim? Dinlenmiş miyim? Eser yok. Her yerim, özellikle de alamet-i farikam, tam şu marma haritasındaki kadının parşva sandhi’sine gelen sağ yanlarım ağrıyor. Yılların ağrısı. Geçmiyor, geçmiyor.. Biri leğen kemiğimden biri de göğüs kafesimden tutup tam ters yöne beni bi kütürdetse, ordaki o şey neyse zincirlerinden kurtulsa artık diyorum. Olmuyor.


Yazılarınızı okuyorum sangha. Ben izninizle biraz vites küçülteyim, güç tasarrufu moduna alayım kendimi..

Reklam

Pınar – Gün 18&19: Pil Zayıf” üzerine 3 yorum

  1. busratasboga dedi ki:

    Pınar hocam bu sabahki yogamda anneannemin ben küçükken “yanlarım ağrıyor” demesi aklıma gelmişti, bunu kastediyormuş demek kadın demiştim. Benim de her iki yanım aynı durumda bugün, yogamudrasanada sağa sola bile gidemedim. Senden de aynı serzenişi okuyunca ilginç oldu. Gerçekten toplu bir “kasma” var sanırım bu ara.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s