Yasemin- Gün 18 : Merhaba (sonunda!)

Merhaba sevgili sangha!

Aslında çoğunuzu tanımıyorum ama yazılanları okudukça bir tanışıklık oldu sanki 🙂 Bütün yazılar için herkese çok teşekkürler! 28 gün bitmeden ben de dahil olayım istedim, bugüne kadar alamadım elime kalemi, ama geç olsun güç olmasın 🙂

Bu sayfa 5 sene önce açılmış, o günlerde shadow yoga adını bile duymamıştım ben henüz. Ankara’da yaşıyordum, Defne hoca’nın Yaz Sıcağı kitabını okumuştum. Yaz sıcağı’nı çok sevince diğer kitapları, Mavi Orman, blog yazıları derken, keşke benim de böyle bir hocam olsa demiştim 🙂 O sene işten ayrıldım, biraz aylak gezdim, sonra İstanbul’a taşındım, derken, tam 1 sene sonra Yeşil Stüdyo’daydım! Şu an normal gelse de, 5 sene önceki ben için inanılmaz bu gerçekten.

Neredeyse 4 sene olmuş, 1. sınıfı halen geçemedim, kaç kere repeat oldum ben sayamadım 🙂 Olmuyorsa olmuyordur deyip bıraktım kaç kere ama bir şekilde de gidemedim, kopamadım.

Insan, hayatı nasıl yaşıyorsa yogasına da aynı muameleyi yapıyor galiba.. Bütün bu süreç, yogamı yaptım yapamadım, sabahları kalktım kalkamadım, yok olmadı yapamadım’larla geçti. Ben böyle eziyet görmedim, insan kendine bunu yapmaz, net! Hayata dönüp baktığımda, o da çoğunlukla öyle geçti aslında. Buraya taşınmasaydım, yok Ankara’da kalsaydım, yok işi bırakmasaydım, bu işe girmeseydim, ne kadar da başarısızım.. oh bir de pandemi geldi, burda olmasaydım.. vs vs türlü çeşit bunalımlar.

Sonra bir noktada ne oldu bilmiyorum, n’apalım yani ölelim mi gibi bir noktaya geldim ve bir rahatlama geldi sanki.. Artık yoga yapabiliyorum! Ok yapabildiğim kadar diye bıraktığımdan beri hep daha fazla.. Şimdilerde nerdeyse her gün!

Ben ona bir adım gidince, yoga bana üçer beşer adım geliyor sanki. Sonra bakıyorum ben kendime gelmeye başlamışım! Ne güzel! Ne mutlu!

Not: bu kadar repeat olmaya yüreğim dayanmayıp son bıraktığımda, Ayça hocam tuttu çekti kolumdan, ne kadar teşekkür etsem az!!

Yasemin- Gün 18 : Merhaba (sonunda!)” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s