Ayşıl- Gün 20- Çök Kalk

Selam,

Ayşıl dün gece ne okudun acaba? 😁 İskandinav edebiyatı demişken Pınar hocama, ben de Norveç okuyayım dedim. Dag Solstad beyin Türkçeye çevrilen tüm kitaplarını okudum sanırım, en sevdiğim ‘Mahcubiyet ve Haysiyet’ olmuştu. Bu sefer ‘On Birinci Roman, On Sekizinci Kitap’ ı okudum. Yine küçük Norveç şehirleri, tek başınalık, terkedilmişlik. Bir Erlend Loe karamsar İskandinav değil sanırım, ama o da alayına isyan modunda. Neyse ondan başka zaman bahsederiz.

Bilmiyorum, size de oluyor mu? Buraya 10 gün geç başladım ama bugün ne yaptınız acaba diye yazıları bekliyorum. Mesela Aziz kimle konserde, Fatma hocam nereye uçuyor, Alican’ın oğlu n’apıyor, Felek gece 12’de yazacak mı, Pınar hocamın Guş’u (Derya’nın ruju 😊) …

Bugün beni sinir eden bir telefona uyandım, hadi gel dediler, dedim yok yogaya duracağım. Hazır ev de boş, sessiz. Dili sağ, ısın, çök kalk, vaişakada kaç dk oldu acaba, saate baksam hiç olmaz. Kurmastanada düşmesek bari bugün. Mangaladaki hatamı çözdüm mü, çözememişim. Surya Namaskar (en beklediğim), otur, yogasana. Jiva mudra, dinlen. Kahve yap.

Buraya kadar olağan. Akşam üzeri babama evde ufak bir tadilatta asistan olmam gerekti. Hemşire titizliği ile tornavidayı uzat, matkap ucunu ayarla, dübeli koy. Adamın omurgasında 4 5 kırık var çökemiyor, ben çökerim baba nedir yani bir ardha mandalaya geçerim senin için.

Çök kalk vidayı uzat, çök kalk matkap ucunu değiş, çök kalk kalemi getir. Balakrama da neymiş… Dizler yanıyor. Bir de fayansta suçiye geçersem tamamdır.

Başlık düşünüyorum şimdi, ne çıkacak, tarçın da yok. Aslında bastım tarçını ondan bahsetmeyeyim bugün.

Sevgiler

A.💚

Reklam

Ayşıl- Gün 20- Çök Kalk” üzerine 8 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s