Pınar – Gün 20: Tüm Birlikler, İleri

Üç gündür sıkışmış yay gibi olan sinirlerim bugün en sonunda boşaldı. Roei geldi geleli üstümde bir gerginlik. Eski bir arkadaşla yapılan telefon konuşmasının ruhta yarattığı çalkantılar. Bu çalkantılardan karakterin tamamına pay çıkarmalar. Bana doğru sallanan çok fazla parmak vardı içimde. Bak, ince ruhlu değilsin. Eğlenceli değilsin. Easy-going değilsin. Spontan değilsin. Çekingensin. Yabanisin. Şöyle değilsin, böyle değilsin.. Olduğum ve olmadığım, olamadığım, zorlandığım her şey için bir kırbaç daha. Tek çare, uyumaya devam etmek. İyi gelen tek şey uyku.

Sabah uyandığımda yine 10 saati devirmiştim. Roei’ye önceki geceden kızgınlığım doğan güneş gibi baki. Guş’u alsın o çıkartsın diye uyanmış olmama rağmen uyuyor numarası yaptım. Onlar gider gitmez kalkındım, önce dil temizliğine, sonra de kafa dağıtmak için bulaşık temizliğine giriştim. Kafamın içindeki sesler susmuyordu. Evde olsa oturup bir ince saracağım, öyle bir darlanma hâli.

Yogaya oturdum. Neye ihtiyacım var? Neye ihtiyacım var? Bir şeye ihtiyacım var ama ne? Bulamıyorum. Temas edemiyorum. Bağlantı kopuk. Bir yerlerde bu kız çocuğuna iyi gelecek bir şeyler olmalı. Ama hayır. Bir kırbaç daha. Daha neye ihtiyacın olduğundan bihabersin! Anca gidersin! Hareket etmediğim her an bir işkenceye dönüşüyor, okul çıkışında kavgaya üşüşen liseli gençler gibi düşünceler doluşuyor zihnime. Sataşmadık mevzu bırakmıyorlar. Kadın, hoca, öğrenci, eş, arkadaş, evlat, benliğin bütün toprakları taarruz altında. Yürü Pınar dedim, oturarak olmayacak bu iş. Hareket icabına bakar belki.

Hareket başlar başlamaz eşzamanlı başka cepheler daha açıldı savaşta. Vücudumda tanıdık ağrılar, hâlâ olduğu gibi duruyorlar. Neden?! Değişik bölgelerdeki bu alışıldık tutulmalar, bu defa savaşa yürüyen piyade birlikleri gibiler. Daha organizeler. Sakin ve emin adımlarla, belirli bir duygunun komutası altında, o duygunun sponsorluğunda üzerime üzerime yürüyorlar adeta. Sağ yanımdaki birlik, yetersizlik bayrakları asmış, geliyor. Sakrum bölgesindeki atlılar toprağı arşınladıkça, kendine acıma duygusu fışkırıyor arzın merkezinden. Henüz radara yakalanmayan, serseri mayın gibi bir orada bir burada görünen suçluluk duygusu mevcut. Kale içten çökertilmeye müsait.

Bitti. Leş gibiydi. Roei ve Guş geldiler. Nasılsın? Neye ihtiyacın var? Senin için ne yapabilirim? Sorular beni çileden çıkardı. Bilmiyorum, bilmiyorum. Niye böyleyim, neye ihtiyacım var, bilmiyorum! Roei’nin hadi mutlu ol, hayat kısa, uzatma, bırak artık, gibilerinden mutsuzluğumu gidermeye yönelik başarısız teşebbüsleri aradığım yakıtı bana sonunda verdi ve ona “şu an ihtiyacım bu değil!!!” diye patlayarak kendimi yatak odasına attım ve kafamı yastığa gömüp hıçkıra hıçkıra ağladım. Çoktan seçmeli sınavda şık eleyen şuursuz öğrenci gibiyim. O değil, bu değil, şu da olamaz… ama doğru yanıt ne? Mavi ekran.
Bir süre kendi hâlime bırakıldım. Sonra Roei yanıma yanaştı. İçerde yaralı bir hayvan gibi ağlayan bir kadının olduğu odaya girmek cesaret isteyen bir eylem. Sarıldı, okşadı, öptü, kemiklerimi sıktı. Evet bu iyi geliyor. Daha çok yap. Daha çok yaptı. Yumuşadım, gevşedim. Başka şeyler de oldu. O da iyi geldi. Biraz daha ağladım. O vaziyette saat 11’de başlayan terapi seansıma girdim. Küçük kız çocuğuna seslendim, gelip dizime oturdu, göğsüme kafasını koydu.

Çıktığımda kurt gibi açtım. Ben seanstayken Roei sevdiğimiz şu kültür-yemek programından bir bölüm daha izlemiş. Oradan ilhamla rotayı Jaffa’da bir Ürdün restoranına çevirdik. Bisikletlerimize atlayıp güneye sürdük. Bulutlar dağıldı, güneş açtı sonunda sanghacım. Tel Aviv’in dört bir yanını mora boyayan Jacaranda ağaçlarının gölgesinde eve geri geldik.

Temsili bir foto bırakayım Rothschild Boulevard’dan. 28 günde bata çıka devam sanghamu.

Pınar – Gün 20: Tüm Birlikler, İleri” üzerine 4 yorum

  1. fulden çağın dedi ki:

    Yazım şeklin, detayların ve duyguları paylaşma şeklin her okuduğumda içerde kendime sorduğum sorularla baş başa kalıyorum, iyi ki varsın Pınar hocam:) ve Roei ve Guş’a selamlar:)

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s