Ayşıl- Gün 21- Alışmak

Merhaba,

Aslında bugün yazacak bir şey yoktu aklımda. Sonra Defne hocamızın yazısını okudum. “Demek ki bazen yanmak gerekiyormuş, yenilenmek için. Bunu da aklımızda tutalım.” yazmış. Bunu düşünüp duruyorum.

Yananlar olarak yenilenecek miyiz acaba. Sonra bugün dinlediğim kitaptaki bir şey aklıma geldi, diyordu ki; “İnsanı kabaca her şeye alışabilen bir varlık olarak tanımlayan Dostoyevski ‘nin sözlerinin doğru olup olmadığı sorulursa, cevabımız ‘Evet, insan her şeye alışabilir ama nasıl olduğunu bize sormayın’ olacaktır.” (kitap: İnsanın Anlam Arayışı, Viktor E. Frankl)

E o zaman her şeye alışabilir miyiz acaba? İzi kalsa da birçok şey gelip geçici mi? Gerçi bu 28 gün yoga bize birçok alışkanlık kazandırdı bile. Uyan, yoganı yap, blogu oku, yaz. Bir gruba /ekibe dahil olmak iyi hissettiriyor. (Bu arada evet, kitap okumadığım zamanlar audiobook dinliyorum, saplantılı gibi bir şeyim.)

Sadhanam dersek yine hafta sonu kaosu evde. Biraz geçe kalıyor böyle günlerde. Bir de dün kaldırmaya çalıştığım damacana sayesinde dizim zonkluyor. Ağrılı çökmeler. Karnı ağrıyan çocukta uzun dinlenme…

Biz hâlâ tatiliz ama hafta sonu dersleri olanları görünce özenmedim desem yalan olur. Ama az kaldı, kavuşacağız.

Love, A.

Tarçınlı💚

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s