Eda – Gün 21: Küçük Şeylere Dikkat

Sadhanam bazen uddiyana ve ısınmalarla geçti son 4 günde canım sangha. Son günlerde yazacak gücü kendimde bulamasam da yazdıklarınızı keyifle okumaya devam ettim. Trene tekrar atlamak için de bu satırları yazıyorum.

Dün çok güzel bir film izledim Paterson adında. Ne zaman morale ihtiyacım olsa hayat karşıma bu tür güzellikler çıkartıyor. Paterson hem şair hem de otobüs şoförü olan bir adam hakkında. Şair ama şiirlerini defterine yazıyor, karısı dışında kimseye de okutmuyor. Filmde en çok hoşuma giden şey Paterson’un etrafında olan biten şeylere dikkat etmesi oldu. Etrafındaki küçük şeylere dikkat edince başkalarına sıradan ve sıkıcı görünebilecek bir hayatın ne kadar güzel olabileceğini görüyorsun.

Yogamda da küçük şeylere dikkat edeceğim artık. Fark ettim ki bazen şunu yapacağım bunu yapacağım derken nasıl hissettiğime, yaptığım şeyin etkisine yeterince dikkat etmiyorum. Öyleyse bundan sonra inşallah pür dikkat!

Dikkat yaratıcılığın ve anda kalmanın sırrı diyordu birisi, hocalarımızdan biri miydi, bir yazar mıydı, kimdi? Seni bu soruyla ve Paterson’daki şiirlerden biriyle bırakıyorum sevgili sangha. Çok sevgi, bol selam.

Poem

I’m in the house
It’s nice out
Warm
Sun on cold snow
First day of spring
Or last day of winter

My legs run up the stairs
And out the door
My top half here writing

Eda – Gün 21: Küçük Şeylere Dikkat” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s