Meltem-Gün 20: ‘Çiy Taneleri’

Eşsiz bir sabaha yayından fırlamış ok gibi uyandım. Doğruca sadhanama. Gene seriyi baştan sona uyguladım. Şu ana kadar fena gitmiyorum. Her hareketin kendi içinde çalıştığım aşamaları oluştu artık. Bir mağaranın içine girmişimde göz göz odalar inşa ediyorum. Her şey bittiğinde sabahın altısıydı. Çiy taneleri pırıl pırıl parlarken, sabahın serinliğine, bedenimden buharlaşanlar kavuşuyordu. Şükran.

Gidip sekize kadar uyudum. Bugünlerde uykuya ihtiyacım var. Kalktığımda koşuşturmam başladı. Seanslarımın hazırlıkları derken Kandilli’den Bahçeşehir’e uzandım. Aracım sesli bir orkestraydı, her halime kucak açtı. Aile, arkadaş, konsültasyon görüşmeleri, yemek molası, hafif şekerleme… Aracın içinde bir dolu dünyada hareket halinde olunca bugüne dair, şükür minnet duydum.

Eve geç geldim ve yarın sabah bir meditasyon uygulaması yaptıracağım. Son dakika başka bir hesaba ait gireceğim zoom bilgileri ile ilgili anlamadığım bir sorunum olduğunu fark ettim. Şu saate kadar çözebilmek için uğraştım. Güzel haber bunu iyi ki sabaha bırakmamış olmam. Ona seviniyorum şu dakikalar. Sonunda araştırarak, destek alarak çözdüm. Destek almak güvenli ve de birisi sakince anlatıyorsa. O zaman sistemim dinginleşiyor. Dışarıda çalkantılar olurken içerisi de boş durmuyor. Sakin bir ses tonu dinginleşmeye ayna.. Bu gece de benden olsun, gecenin bir buçuğu. Hemen hemen iki hafta önce telefon alarmlarımı kapatmıştım. Yarın sabaha tekrar ayarlıyorum:)

20. günde olmanın kutlaması da var içimde ayrıca. Uykulu da olsam bunu burada atlamayacağım. İyi gidiyoruz. Hayat olurken 20.gün de oluverdi, sayenizde. Kaldı 9 gün. var olun, hayat kolayından olsun.

Meltem, 20.05.22,İstanbul

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s