Ayşıl- Gün 23- Tarçın2

Selam sangha,

Çadırdan yazıyorum, burada her şey dingin. Uyku tutmadı, sonra da kalkamamışım. Hepsi hayal meyal. Dedim, ne yapsam oturarak ısınsam mı azcık.

El bilekleri, ayak bilekleri, boynu ısıttım. Şu oturarak yapılan omuz ısıtma var ya, el bacaklarda kol dümdüz hani. Hayatımın aşkı resmen o hareket, öğrendiğimizden beri bayılıyorum kendisine. 💚💚

Her şeye tarçın koydum yine, zaten severim bu aralar çok düşkünüm kendisine. Utanmasam akşam yemeğinde patatese koyacağım da şartlar işte 😁 mis kokar hem ne güzel.

Bugün işlerim vardı dışarıda, dolandım bolca. (yeşil saç boyası stoğu kovalamak gibi rafine bir zevkim var demiştim hihihi 😜) Starbucks’ta sizleri okudum sonra, harika şeyler yazıyorsunuz, çok şey katıyor hepimize.

Çünkü şunu düşünüyordum hep, derslerde online buluşuyoruz evet ama süre de belli, ders dışı konuşma pek olmuyor. Arada az biraz mesafe oluyor. Bir stüdyoda falan olsak az çok birbirimiz hakkında fikrimiz olur. Kim neler yapıyor, hocalarımız nelerle meşgul hep merak ediyordum. Hayatınızda neler oluyor? Herkesin kendini açması çok güzel oluyor.

Seviyorum sizi sangha.

A. 💚

Ayşıl- Gün 23- Tarçın2” üzerine 6 yorum

 1. Felek dedi ki:

  Akşamüzeri bir elmayı küçük küçük doğradım ve üstüne biraz yoğurt ekledim. Bil bakalım sonra ne yaptım? Evveeet üzerine tarçın ekledim ve tarçın ekleme fikri aklımdan geçtiği anda senin tarçın’a sık sık referans verdiğini hatırladım 😊

  Liked by 2 people

   • Derya dedi ki:

    Oo bak o zaman: Geçenlerde tarçın ağacı gördüm. (Ağacı yalayabilirdin bak 🤣) Ben de fazlaca tarçıncı olduğum için koca ağacı görünce çok heyecanlandım.

    Afrika’da yerel tipler ağacın yaprağını koparıp atıyor tarçınlamak istedikleri şeylere. Yaprak buram buram tarçın tadında, kokusunda. Aslında yaprak da tarçın yani.

    Yapraklar ihraç edilemez tabii. O yüzden sadece bizlere uzaklara göndereceklerini ağacın kahverengi gövdesinden fileto gibi kesiyorlar. 4 ayda bildiğimiz çubuğa kıvrılıyormuş o ince fileto. Ağacın gövdesi de tarçın kokuyor. Yalamadım ama kokladım 🙂

    Pekii asıl tuhaf olaya gelelim: Ağacın kökleri. Kökler buram buram ferah okaliptüs. Bir kokladım sinüslerim açıldı. Tıbbi işlerde kullanıyorlarmış haliyle.

    Tek bir ağaçtan neler neler..

    Liked by 2 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s