ece. gün22. deniz ve yoga

istanbul’a sağ salim ayak basıldı sevgili sanga.

dört gündür on iki kişilik bir grupla, iki ev ve üç arabaya bölüne toplana geçirdiğimiz tatil nihayete erdi ve en mühimi yılın ilk denizine girildi. ayvalık’a yola çıkmadan önce ve perşembe sabah kendime yoga yapacak zaman ve mekanı ayarlayabildim. perşembe akşamı bir rakı ve kopma gecesiydi. eve dönüp herkesi yatırdıktan sonra londra’dan gelmiş canım bir arkadaşımla sabaha kadar konuştuk. uzun zamandır kimsenin yanında boncuk boncuk yaşlar dökerek ağlamamıştım. normalde alkol sonrası fiziksel pişmanlıklar yaşayan ben, hiç içim bu kadar rahat bir hangover günü yaşamamış olabilirim. öğlen uyandığımda herkes bir yerlere dağılmıştı ama ben yataktan kalkmayı hiç istemedim ve yogamı erteledim. sonra kapıyı çalan reglim artık uyanma zamanı geldiğini bildirdi. tüm mendeburluğumla insan içine karışmaya hazırlanmışken bir başka londra gurbetçisi canım arkadaşımın bana sürpriz için geldiğini öğrendim. belli ki şanslı hayatım bu regl ve hangover kombosunu bir çiçek bahçesine dönüştürüyordu. iki buçuk yıldır görmediğim arkadaşımın karşısında ayvalık tostumu ve kolamı gömerken, sanki dün berabermişiz gibi sohbetler ediyorduk. ben böyle hangoverı, kaderi, arkadaşları öper başımın üstüne koyarım.

cumartesi tekne günüydü. tamponlarım ve ben, yılın ilk denizine girme fırsatını değerlendirdik. o gün de yogasız geçti. demirlediğimiz yerlerde sahillere çıkıp taş topladım, özel bir sahilde killere bulanıp masaj yaptım kendime. akşam minik bir ayvalık turu ve erkenden güzel bir uyku. pazar sabahı yola çıkacağız derken, hava mis gibi olduğunu görünce iki tur daha deniz yaptık. bu sefer sahilde biraz çök kalk yapıp padmaasana’da oturarak kendimce buraya selam çaktım.

bugünün ikinci denizine girmeden önce sahilden suya uzun uzun baktım ve benim için yogayla denizin benzerliğini düşündüm. soğuk bir deniz, hop diye girmesi zor. ama biliyorum ki girince de çıkasım gelmeyecek. aynı benim yogam. başlaması da bitirmesi de kolay değil, içine girince her saniyesindeki keyif ve faydayı almak için uğraşıyorum.

neticede burdayım. telefonumdan ve dünyadan kopuk kalabalık bir dört günün sonunda yatağıma kavuştum. umuyorum ki yarın düzenime de kavuşacak ve deniz kenarında hissettiğim duygularla ısınmalarımı yapacağım.

herkese sevgiler.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s