Meltem-Gün 23: ‘Hindiba’

Kalkış sabah 05.45. Gökyüzü bulutlu, hava serin, çimenlerde hindibalar ışıl ışıl. Sabah pek bir romantik kalkış yaptım, ne mi yaptın diye sorsanız Sadhanam öncesi bir mum yaktım, tütsü ve yeri sirkeli su ile silme.. Güzelce duşumu aldım ve online kayıt videomu koydum, nefesimle başladım yolculuğuma, içe dönmeye. Bedenimde çok iş var, özenle hazırlıyorum yolculuğuma.

Yoga sonrası ders çalıştım. Masayı pencere kenarına çektim, arada bir oryantasyon iyi geliyor, katıldığım bir eğitimin tekrar videolarını izleyip notlar alıyorum. Küçük molalarda dışarıyı seyrettim, bulutlar gitmiş, güneş açmış, mayıs sonu olmasına rağmen tazecik bahar yeniden gelmiş gibi.. çimler biçilmiş, güzelim hindibalar gitmiş. Neyse ki havada uçuşuyorlar, yeryüzüne inmek için. Özenle tel tel birleşiyorlar, ufak temasla. Hafif bir rüzgarla, birden uçuşuyorlar çok olmak için. Ey Hindiba ilhamsın bana..

Az evvel geldim eve. Bir psikiyatrla konsültasyon için yazışmıştık, o da yoğun bende, birbirimize bu saatlerimiz uygun, onun aramasını bekliyorum.

Gün böyleydi, görüşme bitince yatacağım, Sizlerin yazılarını okuyorum, kimi yerde sevincinize ortağım, kimi yerde sessizim, kimi yerde gülüyorum, duygulanıyorum, elim kalbimde nefes alıp veriyorum, kimi yerde karnım doyuyor, mis gibi ekmek kokuları geliyor burnuma, kimi yerde affına sığınarak Emma Hoca kabusum, sarılıyorum, kimi yerde ya evet işte bu, kimi yerde oturup hareket halini izliyorum ve dinliyorum sizi, duyuyorum yürekten… Oralardayım, buralardayım.

İyi geceler Sangam
Meltem-23.05.22-İstanbul

Reklam

Meltem-Gün 23: ‘Hindiba’” üzerine 2 yorum

    • meltemkuttas dedi ki:

      Belli Pınar Hocam, youtu.be videolarını sıklıkla izliyorum o dinginliği bana da ulaşıyor,iyi ki var ve sizlerden sistemime akan kıymetli, Beninkisi latife, nasılsın bu sabah?

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s