Pelin Burcu- Gün 23 : Filtresiz

gün devrilmek üzereyken yettim yetiştim demek istedim, selamlar olsun hepinize…

dün zaten inzivadan kalanları toparlamakla geçti. bugün de devam etti. madem çadıra girmiştim dün hakkını vermeliydim. dinlenmeli ve içimi dinlemeli ‘kendime dön’ meliydim. -meli -malı ‘lardan hiç haz etmiyorum. geç uyandım. her pazartesi günü olduğu gibi 10.00 daki terapistime gidecektim. lakin bu sabah listemi sıralayacaktım. sizi bırakmaya karar vermiştim aslında ile başlayıp alt alta dizecektim gerekçelerimi. gittim ve yaptım da. sonuç devam ediyorum haftaya pazartesi 10.00 da yine gideceğim. şema terapisi çalışıyoruz. ilk gittiğimde bu yaklaşım benim için yeni olduğu için tüm kitapları sipariş edip didik didik okumuştum. bağlanma teorilerine dair okuduğum onca kitabın üstüne bir de şema terapisi eklendi. ( terapi yazmaya çalışırken telefonun bana önerdiği trapez kelimesi daha cazip geldi aslında) duygusal yoksunluk şeması vardı. anam ve babamla bağlanma şekli kaygılıydı. fedakarlık şeması da vardı. terk edilme şemasını da üstüne ekle muhteşem üçlü. ağlamaktan içimin şiştiği ve neden hep ilişkilerle sınandığımın büyük resmi. insan olmak gerçekten zor. yorgunum. bugün de alıp başımı gidesim geldi yine. güçlüyüm de çok. doğum travması var. erkek bebek beklenirken kız olarak dünyaya gelmemden mütevellit. erkeklerin yapabildiği her şeyi yaparım. yeter ki anam babam beni sevsin , kabul etsin. evet kız doğdum ama bakın ben güçlüyüm her şeyi yapabilirim. mevzu uzun içinizi boğmayayım.

uzun derinlikli şeyler yazma endişesi bende de var. bi bakıyorum bildiğin benimki günce gibi. onca yaratıcı yazarlık atölyesi boşa mı yani? edebiyat parçalamam gerekiyor. sanga nasıl da güzel yazıyor oysa ben ? hadi burdan yak kusurluluk şeması. bu da cepte.

fularsız entellik’i dinledim bugün çokça. Tansel’e teşekkürlerimi sundum dinlerken. bir de sıla’nın yeni albümü çıkmış. iyice melankoliğe bağladım. derken Berrinkom’un instegram gönderisini gördüm. çok duygulandım. okudukça ağladım. halbuki ne yapıyorduk duygularla savrulmuyor duyusal olmayı araştıyorduk. gözyaşları şelale. minnetle şükranla teşekkürle.

bugünü es geçecektim gerçekten. halim de yoktu enerjim de.

sonra dedim ki yaz pelo belki iyi gelir kalbe. Geldi de…, oradaki varlığınızı bilmek iyi geliyor yüreğe.

Acımız ortak, görünürde hikayeler farklı görünse de.,

Yaran yaramdır sanga

Acın acımdır

Lakin küçük emrah a da bağlamayalım.

Biz üfleriz birbirimizin yaralarına. İyileşiriz hep birlikte.

Sevgimle

Pelin Burcu

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s