Doğa – Gün 24 – Değişim

Değişmeğeni değiştirmeğe geldim, sevgisanga! Yakarıyorum ilk gündendir, aman da dopamin aman da beğeni canavarı diye. Çözdüm sonunda! Meğer bu teknolojiyi kullanıma sunan yazılımcılar, bir takım ayarlar eklemeyi unutmamışlar. Misal bildirimler, sadece yorumlara bildirim alıp beğenileri pas geçmek mümkünmüş!
Sigarayı en büyük bırakışlarımda hep ilk birkaç hafta yanımda tütün taşımıştım, birileri ikram ederse reddedebileyim diye. Bende var sonuçta, içmek istesem onu içerim! Başkasının tütününü tüttürecek değilim! Bende var, sağol, istemiyorum şu an. Bildirimlerle olan ilişkiyi de aynı şekilde düzenleyebilir miyim, bunu zaman gösterecek. Mantığım yapabileceğimi söylüyor. Dün ekran başında geçirdiğim (anlamsız) saatleri, telefon ekranını kontrol etme sıklığımı, bildirimleri kapatıp kapatıp geri açmalarımı, hepsini yeniden düzenlemeli. Yol uzun yolcu çıplak, sevgisanga.

Nesne ilişkileri kuramı, sevgisevgi, bir çok şeyi açıklayabildiği gibi hiçbir şeyi açıklayamamakta da çok başarılı. Şimdilik açıklıyormuşçasına yaklaşmayı seçiyorum. Yogayla kurduğum inişli çıkışlı ilişkiyle ekranla, efendime söyleyim itlik serserilikle kıyaslamak tam örtüşmüyor. Lakin mutfak ve ilgili parçalarıyla (alışveriş ve yeme kısmısı) benzerlik yakalamak olası. Surya namaskarı hızlı geçtiğim günde yemekleri de çiğnemeden yutuyor oluşumu farkettiğimde hiç şaşırmadım geçenlerde. Namaskarları topyekün atlayıp geçtikten sonra yaptığım alışverişte

yok öyle bir şey, yalan, kafamdan benzerlik yaratıyorum. Kuram çöktü burada, yahut şimdilik bir ilişki kuramıyorum. Lakin başka şeyler, onlar benziyor birbirine, gerçekten benziyor! Bildirimleri kontrol etme isteğiyle bi küçük kare çikolata daha yeme dürtüsü birbirine benziyor. Doyduğum halde üçüncü tabağı alma arzusuyla uyandığım halde yorgan altında iyice mayışıp tekrar uyuyana kadar kalma hissi kesinlikle birbirine benziyor! Bunların sadece biriyle uğraşmak, evin tek odasını süpürüp silip diğerlerini boş bırakmak gibi geliyor. Ayaklar taşıyacak pisliği tekrar içeri, girişmişken hepsini bir almak daha kalıcı. Sonrasında odalar tekrar kirlenmeğe başlayınca erkenden yakalayıp hop diye temizleyivermek kolaylaşır. (Merhaba yahepyahiççi doğabeycim, sen de bizdensin. Buyur gel otur, çorba koydum ocağa. Azdan olur, açsındır yersin)

Bilgisayarım şimdilik uzakta, telefondan da yazmak tahmin ettiğimden daha zormuş, sangasevgi. Şimdilik burada bırakayım, vaişakadan çıkma isteğiyle ilişki zora gelince kaçma isteği arasında benzerlik kurma çalışmaları başka yazılara kalsın.

Yogasana büklümlenmelerinde kalçamdakinin acı değil de zevk olduğuna kendimi ikna etmenin mekanizmasını çözdüğümde, o gün bağlanma biçimimde bir şeyler değişecek mi bilmem. Tersine dair de bir öngörüm mevcut değil. Şimdilik ikisiyle birden uğraşmağa devam, ev bi odasını temizleyip yetinebileceğim halde değil, her yer her yerde..

-orada bırakamamışım, burada bırakayım-

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s