GÜN 24 – SON DAKİKACI – BERRİN

Tam da hayal ettiğim gibi bugün büyük işler bitti ve çember kapanmadan yine yazıyorum. Bira pek sevmem ama bugün hak ettim. Feliz Kulpa’dan bir koli bira almış kocam. Yarısı buğday burası – hiç sevmem. Geri kalan yarısında da severek içeceğim bir çeşit var, onun da kavgasını veriyor benimle. Altı aylıkken ilk kavgamızı da ton balığı yüzünden yapmıştık. Onun salatasına daha az ton balığı koymuşum, onun daha çok proteine ihtiyacı varmış, neden onunla aynı porsiyonu yiyormuşum. Ne bileyim ben? Bünyem yakıyor.

Ben de eskiden çok içerdim Umut. Şimdi bir kadehle/bardakla/şişeyle gözlerim şehla bakıyor. İkinci de toparlıyorum ama üçü de içersem yoga haram olur diye içmiyorum. 

İlk biranın hafif bulanık kafasıyla yazılanları okuyup bin bir parça halimden parçalara şahitlik ettim. İçimden cevaplar yazdım. Sohbetler ettim. Sonra Sermet (kocam) domatesli makarna koydu önüme. En sevdiğim yemek. İkinci biramı soğuturken yazıyorum. Gökyüzünü gördüğüm balkonumda. Biz aynı binanın en alt katından en üst katına taşındık. En alt kata da 1.5 sene önce taşınmıştık. Nasıl bir perde indiyse gözümüze ev diye mağaraya taşınmışız. Bırak gökyüzünü görmeyi eve giren tek gün ışığı karşı binanın camlı balkonlarından yansıyan güneşin ışığıydı. Neyse, şimdi burada kargaların masadan yemek çaldığı balkonda gözüm o mor çiçekli ağaçta yazıyorum. Ama gözüm sürekli o mor çiçekli ağaçta. 19.30’dan beri açık bu sayfa. Gözüm ağaca daldıkça ellerim duruyor. Güneşe, aya, kuşa, böceğe, ağaca, denize, dağa gözüm kayınca her şey duruyor. 

İki gündür yazılanları okumak için baya zaman yaratma gayretine girdim. Sınav öncesi, sunum öncesi, proje öncesi son dakikacılığı gibi. Sonra keşke daha çok vaktim olsaydıcılık gibi. Keşke herkesin her yazdığını tek tek okuyabilseydim. Bugün okudukça ne kadar benzeştiğimiz bir yana ne çok eş zamanlı anlar/anılar yaşadığımıza da şahit oldum. Kediler, bağımlılıklar, terapiler, bulanık kafalar, imrenmeler, yetenekler, yetinemeyenler, az gelenler… O zaman yatmadan önce ikinci bira ve biraz daha okuma.

İyi geceler tatlı rüyalar sangha xxx

GÜN 24 – SON DAKİKACI – BERRİN” üzerine 5 yorum

  1. Felek dedi ki:

    Eviniz hayırlı uğurlu olsun ❤️ Bir derste eve dair dileklerde bulunurken evin güneş almasıyla ilgili kısmı es geçtiğini ve sonuç olarak güneş almayan bir eve yerleştiğinizi söylemiştin. Sonra yeni ev dileğinde bulunurken evin güneş almasının, gökyüzünü görmesinin çok önemli bir yerde olduğunu belirtmiştin. Dileklerin hızlıca gerçekleşmiş ❤️ 😊

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s