Meltem-Gün 24: ‘Ol’

‘Sabah kalktım yogamı yaptım’ artık yazmak pek de istemiyorum ancak bu grubun niyeti Tansel’inde nazik hatırlattığı gibi bir çember niteliğinde, ne güzel oldu 28 gün yogası, tadını çıkarttım ve çıkartıyorum, varlığım varlığınızı onurlandırır. Parmaklarım bir şeyler yazıyor ve o da yürekten, onu da kutluyorum ve sizlerin her birinin yüreğini de selamlıyorum. Güvenle bıraktığım bu yerde, hocalarıma şükran hislerimle, benim dört meleğim var, hani biraz şanslıyım(DPAF). Daft Punk gibi:)

Hayatın içinde hayatın tadında, kendiliğinden var olan ritüellerimin var olmasına şükran duyuyorum. O an çok kutsal. Sabah saatleri şu bedenlendiğim dünyada personadan dolayı en uygun saatler, en sessizlikle biraz daha yakın olabildiğim sistemimin dingin bir frekansı ve kendime yakın hissediyorum kendimi.. kendimi bilmeye gönüllü olduğumda dört yıl önce kendimi tanımaya anlamaya tutmaya, sevmeye başladım. Sistemim bana ait olmayanları da barındırdığını da son dört senedeki kavrayışımla kalbime aldım. Karanlıklarıma ışık tutabilmek için ise gücümü kalbimi hissettiğim bir yerde olduğumda özdeşleşmeden, bir hiç olduğumla yola çıktığımda ancak bakabildiğimi anlayabildiğimi fark ettim. İlişkilerimde anlayışın ışığına sığındım. Her gün her an niyet etmeye gönüllü oldum ve bunu hatırlatayım diye bir kalp köşesi oluşturdum, orası benim ilahi ile olan bağım, kalbimle kurduğum bağ, her şey orada, bir gün akıyor, incilerim dökülüyor, göz yaşlarımı onurlandırıyorum. Kutlamalarımı yaptığım bir yer, sessizlik, meditasyon yerim. Kendimi bileyim kendimi dediğim, gözümün önüne hatırlatmalarımı koyduğum bir yer. Yaşam döngümü proses ettiğim bir kalp köşesi işte, orası sessizliğim, sessizliğin müziğini tekrar yine ve yeniden hatırlayalım dediğim. Yaşam bana sunulmuşsa en doğru bir şekilde dokunduğum, var olduğum, destek olduğum, hizmet ettiğim, varoluşum saygı duyduğum bir yer yerden, bütün olarak yaşayayım diye oluşan niyetlerin tepesinde olduğum bir yer. Damla damla dökülen incilerimin tek tek peşindeyim. An’ın içinde neşe var, varlığımın derinlerinde dinginlik var. Dayadım sırtımı buraya, ne kadar derine kazı yaparsam son nefesime kadar, o kadar. Sunulana şükranlarımı sunuyorum ve yine ve yeniden arınmaya niyetle. Karanlıkları iyi hissettiğim tolerans penceresinden bakmaya gönüllüyüm. Eşiğimde düşme hissettiğimde ise topraklamaya niyetle, olanın içinde olanla bir ve bütün olmaya niyetimi, her daim hatırlayarak, desteklerimi , kaynaklarımı alarak en güvenli yerden yine ve yeniden bağlantıda olmak her daim bunu bedenliyorum, o yüzden deneyimliyorum, zihnimle değil de bedenimle. .. Ve böyle en doğal eşsize oryanteyim sekiz duyumla var olanla kurduğum bağda, bana ilham yine ve yeniden ilham, dalıyorsam rüyaya, tekrar hatırlamak ve uyanık olmak için, bakarken bir ismi var, hissederken bütün ve eşsiz, daha derinken hiç, bir yıldız tozunun içinde ve içindeyim…

Sabah erken kalktım ve yogamın içinde oldum. Ol, Ol yine Ol, yeniden gene Ol, unutursam hatırlat tütsüm, unutursam hatırlat mumum, unutursam hatırlat sessizlik inzivalarında getirdiğim kozalak, banyodaki dil bezim Ol Ol, kalktığımda ayağıma giydiğim terlik hatırlat yürüt beni, yüzümü yıkadım su hatırlat, Sadhanama, hangi halde olursam da, hangi gölgem işlerse de, onu da ikna et Ol, yapma sadece ol kendime gözlerimden fışkıran yaşa her an hatırlat, dövmem bir simurg yan kül ol, gene ol.. diğeri kalp, gene hatırlat gene hatırlat, yüreğinle gör. Çok derin hem de çok derin, biraz daha yakın biraz daha kalbimin fısıltısını duysam, daha yakın. Bana huzur veriyor her aşağılara indiğimde yorucu da olsa, bedenimde ağrılarım da olsa yogamdan oluşturduğum yer her neresi olursa olsun, sabah uykulu da olsam o an geldiğinde şükranlar yağıyor kalbimin derinlerinde..

Sabah yoga erken saatlerde, açık toz pembe, kırmızı çadırlıktan uzak düşündüren kaygılı hisle okey, Kartal-Maslak-Kanlıca rotası ile Persona, bugün yolda uzun trafiklerde kalma günüm podcast önerisi Fularsız şükran ve iki arada bir derede gönülden okuduğum sangamın satırlarına kalp, aldığım bir eğitimin atölye çalışmasına yetişebildiğim için mutlu ve bitiminde tüm nöronlarım ateşlenmiş ve kalbe indiğim çakmak çakmak gözlerle size yazar bir halde bulduğum kendime ve tüm ola gelene şükranla iyi geceler, sangha, sangam ve tüm varlıklar..

Meltem, 24.05.22/İstanbul

Bu görselin boş bir alt özelliği var; dosya ismi: img_20220524_141030.jpg
Kalp Ağaç, Maslak
Reklam

Meltem-Gün 24: ‘Ol’” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s