Pınar – Gün 24: Tavşan

Arkadaşlar bu bloga günde 3-4 saatimi vakfedebilirim, tehlikenin farkında mısınız? Yazıları, yazılan yazılara yorumları, yorumlara yazılmış yanıtları okurken Alice’in içine düştüğü tavşan deliği boyunca süzülerek bir boyut değiştiriyorum adeta.

Yazarlardan ilham aldığım çok şey oldu bu 24 gün boyunca. Mesela ben de Meltem gibi her gün sirkeli sularla sildiğim kalp köşemdeki sunağa pirinçler, çiçekler ve şükürler bırakabilmeyi, Ece gibi kafam attığında otuz beş senedir ay sana iltimas geçtik, ay kardeşine hak geçti, ay daha nereye kadar diye eşitlik takıntısıyla büyük resmi kaçırmakta olan anneme hölölö yapabilmeyi, Berrin gibi ustalar kavmini korkutacak çeneye sahip olmayı, Melek gibi enerjimi heba saçımı süpürge ettiğimi fark ettiğimde bana kadar var cnm diyebilmeyi, Umut gibi bir nefesle hamamböceğinin şefkatini içime çekip diğer nefesimle ona sevgi üfürebilmeyi, efendime söyleyeyim Derya gibi dedeli nineli bol kuzen ve teyzeli cümbür cemaat şen şakrak bir köy evinde büyümüş olmayı, Felek gibi her gün içten yanmalı bir disiplinle Mirror of Yoga’nın başına oturabilmeyi, Defne’nin çelik sinirlerine, Tansel’in çizim Fatma’nın ifade kabiliyetine sahip olmayı çok isterdim. Bu da arşa kadar uzatabileceğim listelerden bir diğeri.

Lakin buradan bir Ezop masalına bağlamamız an meselesi. Sonuçta herkesin marifeti başka, öyle değil mi? Marifet tavşanken kuş olmaya özenmeden, tavşanlığından yüksünmeden, hasetinden çatlamadan, mutlu ve tastamam bir tavşan olarak kalabilmekte. O zaman inner tavşanlarımıza kaldırıyorum 24. günün kadehini dostlar.

Pınar – Gün 24: Tavşan” üzerine 21 yorum

  1. fatma dedi ki:

    Sevgili tavşan, senin özendiğim yönlerini yazmaya başlasam buradan israil’e yol olur. Pas bilet alıp uçarak geleyim, üstlerine basmaya da kıyamam çünkü. Ne güzel sonlandırmışsın. Tavşanlığımdan yüksünmeden, hasetimden çatlamadan kısmı bana zor ama elimden geleni yapıyorum. İlk basılı eseri için çocuk Pınar’a da bir tebrik ❤ iletirisin bir ara 🙂

    Liked by 11 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s