Defne_Gün25_Yalnızlık

Gece postası sevgili sanga… Kısaca şunu yazıp yatacağım. Yarın sabah dersim var.

Sabahları tek başıma olmak benim için çok mühim. Hayatım boyunca böyle oldu. Sabah iki üç saat bir başıma kalamazsam içimdeki huysuz çocuğun sesi yükseliyor. O huysuzluğu da çok iyi tanıyorum. Hatırlıyorum. Bu benim yaşamama izin verilmeyen bir haldi. Şımarma, ağlama, mızmızlanma, diye yasaklanırdı. Oysa tam da sabah yalnız kalamadığımda hissettiğim huzursuzluğun tıpkısıydı benliğimi saran. Eğer vaktinde müdahale etmezsem en yakındaki insana saldırıveriyorum. Sabah erken yaşamak istediklerimi yaşayamazsam, kahve, kitap, yoga, sessizlik, yalnızlık, evden çıkıp uzaklaşmak resmen gözlerim doluyor. Neden böyle oluyorsun, diyorum kendi kendime? Sonra da yanıtını buluyorum. Çünkü şu hayatta yaşamak isteyip de fırsat bulamadığım her şey o yenilgi anlarında bir dev oluyor, bir dağ oluyor ve üzerime yuvarlanarak geliyor. Eziliyorum. Bir sabah değil şunun şurası diyemiyorum, yarın sabah yaparım istediklerimi ne olacak ki diyemiyorum. Bir sabahlık değil çünkü. Ömürlik bir meseleye dönüşüyor… O yüzden de ne yapıp edip kimsecikler uyanmadan kalkmak benim için elzem. Çocukluğumdan beri böyleydi. Var mı bu anlattığımı anlayan aranızda? Var mı benim gibi yalnız kalmazsa bozguna uğramış gibi hisseden kendini?

Defne_Gün25_Yalnızlık” üzerine 17 yorum

  1. meltemkuttas dedi ki:

    👆 Varım 2..ihtiyaç duyuyorum, oradan beslenip filizleniyorum, gözyaşımı güvenle bırakabiliyorum, içinin pır pırlı orada şarj oluyor, daha çok kalbe iniyorum, bunları yapamazsam dolmuş dolmuşta boşalamamışım gibi, toprakla ı yorum adeta..

    Liked by 2 people

  2. Uçankuş dedi ki:

    Hem de nasıl! Benim de anlık gelen yalnızlık ataklarım var. O anlara kimse şahitlik yapmasın istiyorum. Kendimi yemeğe çıkarmam, filme götürmem, sokaklarda gezdirmem, ona istediği şefkati göstermem gerek.

    Liked by 3 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s