fatma-gün 25: bazı’lama.

bazı yogaları beraber yapıyoruz. ben sen de oradasın diye başlıyorum. varlığından güç ve ilham alarak. kendime karşı sana olduğum kadar sadık olmayışımdan azıcık yüksünüyorum. benimle sonuna kadar kalıyor musun bilmiyorum. bir yerden sonra kendi içime doğru çekiliyorum. içimde bir kapı var, sonsuz boşluğa açılıyor. boşluğu boş bırakabildiğim zamanlar var ve olmayacak boş şeylerle doldurduğum zamanlar da . bazı yogaları beraber yapıyoruz. beraber başlıyoruz ya da. sonunda ben diye bir şey kalmadığına göre, sen diye bir şey de kalmıyordur. tenin sınırı eriyor. omurların arası gibi atomların arası da açılıyor. bazı yogalar yapılıyorlar.

sırt üstü yatıyorum, bacaklarım nilüfer, sol kalçamdan küt diyor. duyuyor musun? rüzgarlar yuvalarına çekiliyor. büsbütün değil ama. on saat havada asılı kaldım şahitlerim var. ama başladığım yere geri döndüğümde esinti değişmiş oluyor.

bazı sözler hepimizin bilincinden olma bu buluta yükleniyor. bazılarımızın üzerine aynı yağmurların yağışı ondan. yağmurlar başka da olsalar hepimiz ıslanıyoruz zaten sonunda. bazılarımız donuna kadar. bazılarımız bazen şemsiyesini açıyor. açsınlar tabii, kuru bir yerden yağmuru izlemek ayrı güzel. ıslanmayanlar gücendirmiyorlar yağmuru. eninde sonunda herkesler yağmur nedir, ıslanmak nedir biliyorlar.

bazıları benden çok şikayetçi. dışarıdaki değil, içerideki bazıları. bazen içerinin uğultusu dışarıyı bastırıyor. dışarıdaki bazılarının da şikayetleri vardır elbet ama içeridekiler dışarıdakilerden daha çok konuşuyorlar. içerideki bazıları bu şikayetlerini dışarıdaki birilerine iletmeye çok teşne. diğerleriyse bu durumdan çok muzdarip. aramızda kalsın, biz bize halledelim istiyorlar. bazıları küsüp susuyor. konuşuyorlar sonra yine ama daha kısık sesle. duyulabilmeleri için bazı başkalarının ya konuşmaya doyması ya da susmaya razı olması gerekiyor.

bazı yazılar nereden çıkıyorlar bilmiyorum. bütün yazılar nereden çıkıyorlar? bazı yazılar nereden çıkarlarsa çıksınlar gelip kalbimin ortasına oturuyorlar. kalbimin ortasında dikenlerini sakınmayan bir gül var. kendine battıkça rengini buluyor, al. bazen de bembeyaz.

bazıları kendilerini içeride aradıkları kadar dışarıda da arıyorlar, içeride buldukları kadar dışarıda da buluyorlar. herkes kendini ancak aksinden görüyor. dışarıya yansıyanlar içeriye yansıyanlardan, dışarıdan yansıyanlar içeriden yansıyanlardan neden farklı olsunlar?

bazen hayat seni olumsuzlamak için yığıyor sanıyorsun ne sandıysan, ne dediysen tam aksini yoluna. bazen hayat seni sadece tamamlamak için yapıyor bunu. bu dünyada ne varsa tam aksi de var.

f.

fatma-gün 25: bazı’lama.” üzerine 11 yorum

  1. Serap Tütüncü dedi ki:

    bazı yazılar kalbimden vuruyor. bazı yazılar yanaklarımı ıslatıyor. bazı yazarların sözlerindeki zarafet acıyı bal eyliyor. bazı kalpler çok güzel, onlara baktıkça kalbim genişliyor. bazılarını öyle seviyorum ki, tarifi mümkün değil ❤

    Liked by 4 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s