Fuldenden Gün:25 Rüyalar

Bu sabah çok mutsuz uyanmamı sağlayan bir rüya gördüm, tüm günüm nerdeyse rüya etkisiyle huysuz geçmiş ta ki rüyanın benzerini yaşayana kadar retro dan yada regl is coming etkisinden diye düşünüp kendimi olan bu huysuz halime teslim etmiştim.

Rüyamda kedilerimizden biri camdan düşüyor, gerisi yok flu o kadar etkilendim ki uyandığımda Berkay’a zikretmek bile istemedim bunu, huysuzum dedim.. Gün boyu devam etti işte. Akşam üzeri kedileri arkadaşımın kliniğine iç dış parazitleri için götürmeye gittim, rüyamı unutmuştum, klinik sakindi biz de kahve içiyorduk kapı çaldı genç bi kızın kucağında küçük siyah beyaz bir kedi baygın yatıyor kız konuşamıyor, yanında gelen kadın kedi camdan düşmüş 5. kattan diyor ben onlar kapıdan girdiklerinde ağzımdan eyvah diye korku sesi çıkıyor, sonra diyorum umarım kız beni duymamıştır onun endişesini artırmak istemem..

Hemen kediyi aldılar koşturmalar başladı, ben kalkmak istiyorum ama bir an da klinik hasta sahipleri bakıma gelen kedi köpeklerle dolu, ödememi yapıp çıkacağım kalmak ve şahit olmak istemiyorum ama malesef sistem beni orada buna şahitlik etmem üzerine ne varsa yapıyor, kaldım öyle ne oturabildim ne sorabildim. Sonra içeri çağırdılar kızı gelin isterseniz derken hala umudum var dı ama o bakışlar başka şey diyor du..

Diğer kadın da gitti yanında, gözü yaşlı dönerken bana baktı ve öldü dedi. Gözümden engel olamadığım yaş aktı, diğerleri ne olduğunun farkında değil tabii. Ben ödeme yapıp bir kedimi sırtıma diğerini kucağıma çantalarına aldım ve çıktım.

Berkay’ı aradım sana söylemedim ama sabahtan beri huysuzluğumun sebebi rüyamdı şimdi rüyamın bir versiyonunu yaşıyor gibiyim, paylaşmam gerek bunu, tek başıma olmaz dı dedim, tek başıma şuan bunu yaşayamayacağım.

Hayat…

Paylaştıkça çoğalmasın diye paylaşmadığım rüyamın ardından kısacık ömrünün sonuna şahit olduğum bir canla vedalaştım sanki bugün, bizimkinin ömrüne ömründen ömür veren o muydu, rüyayı gören benmiydim?

Rüyayı gören kim di?

Huysuzluğumun yerini hüzün aldı keyfim pek yok yogamı yapmadım, şu ana kadar da bugün yapmayacağım dedim hep kendime, birini ikna edermişçesine, ama sanırım bu yazının sonunda kısa da olsa yapacağım.

25. gün de böyle, yarın daha umut dolu bir güne uyanmak umuduyla🌞

Fulden

Fuldenden Gün:25 Rüyalar” üzerine 6 yorum

  1. pinarustun dedi ki:

    Zor bir gün geçirmişsin Fulden.. rüyalardan kalan artık hissi iyi tanıyorum, insanın bütün gününe siniyor gerçekten. En azından sonunda Berkay’a anlatmana sevindim, biraz olsun rahatlatmıştır belki. 💜

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s