Tuba K. – 25. Gün

Sanga,

Bugün yogamda öne kapanmak istedim hep, uzun durdum başımı eğdiğimde. Yogam bittikten sonra bir ilahi söyledim. Annem, aranızda durur isem delireceğim deyip, dün, kahvaltıyı yarım bırakıp evden gitmişti ve gece gelmemişti. Kendisi, babam ve benin aksine fazlasıyla dışa dönük ve neşeli bir karakter. Bizim ayaklarımız yaz günü üşür iken onunkiler kış günü yananlardan. Uzatmadan, kendisi bizim bu sessizlik ihtiyacımızı, eve misafir gelmesini sevmeyişimizi, büyük bir sorun hatta abartmıyorum bir tür sakatlık olarak görüyor. Bu yüzden babam sigarayı aç karnına içmesin diye, yogam biter bitmez, erken uyanan babama yumurta, domates biber, kendime de karpuz dilimledim. Sevgimizi sarılarak ya da konuşarak gösteremesek de, birbirimize güç verdik.

Neyse annem ne kadar şikayet etse de bizsizliğe dayanamayıp, az önce geldi. O yokken uzun zamandır istediği, onun için önemli olan bir konuyu halledip gönlünü aldık.

Astrolojiye biraz girmek istiyorum. Son yıllarda yıldız transitlerim, aylık vs yorumlayıp hazırlık yapabilmek(pek mümkün olmasa da) için kendi haritamı yorumlayabilecek kadar bilgi sahibi oldum. Haritamda mars ve saturn baskın. Bu iki zıt enerjiyi birleştirmek zaman alıyor, sağlıklı olan ise ortayı bulmakmış. Bunu niye anlatıyorum, babam çocukluk günlerimden itibaren, kızım bak ne çok önden ne de arkadan git diye bu yaşıma kadar nasihat etmişti. Harita okumayı öğrendiğimden beri, babamın dediği her şeyin, olasılığın(çok faydalı bir siyaset insanı olacağımı vs) orada olduğunu gördüğümden midir nedir, bir sürü aşırılıklarla kayıp verdikten sonra onun dediklerine kulak vermeye başladım. (Umut, aşırılıklar buna ek olarak karşı gelme bozukluğu bendede de var.)İnat ve hırs bu yaşıma kadar çok işime yaradı, hakkını yememeliyim, ama şimdi onun yerine sağlıklı bir azim, sabır sebat lazım. Yıldızlarım tersini söylese de, bunlarda inanılmaz zorlanıyorum. Belki inanç lazım. Bir şeye inanmak. Ne olduğuna bakmaksızın ona dört elle sarılmak. Mesela, 28günyoga, ben buraya dört elle sarılmış durumdayım.

Birde mars koça geçtiğinden midir nedir, öfkem tepede, içimden ne çıkacak korkar halde öfke serbest bırakma meditasyonları vs ne varsa deniyorum. Benim marsa çok dikkat etmem gerekiyor, sizde durumlar nasıl? var ise nasıl başa çıkıyorsunuz, hele etrafınızda sizden birkaç tane daha varsa?

sevgiler,

Tuba.

resim; -e rağmen.

Tuba K. – 25. Gün” üzerine 3 yorum

 1. Derya dedi ki:

  Öfke mi? Mars mı? +1 değil +10 diyeyim Tuba ben sana. Beraber yürüyoruz dün, bugün öfke ve yanma yolunda. 🍀 Seni de kendim gibi merak ediyorum, şimdi nasılsın, yarın ne yazacaksın.. Sönsün bu yangın.

  Liked by 1 kişi

  • Tuba dedi ki:

   Mars çarptı diyebilirim. Vedik astrolog, etkisi 4 gün kadar daha sürer dedi. Sen ben gibi hissedenler çok varmış. Kendisi duyguları sindirmek için mükemmel bir zaman dedi. Ayakların dış kenarlarının bastığından iyice emin olmakta önemliymiş. Türkiye de rojovaya saldırı hazırlığındaymış, ırakta ölenler, amerikada ki okul…vs, Mars… sönsün bu yangın, yanıyorum!

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s