Umut – Gün 25 – Mamacita Ayahuasc-ita

Bir gün daha … İbadetler , kahvaltı ve iş … Arada da buraya karalıyım kaçak kaçak:p. Zamanı etkin kullanma konusunda fena değilimdir. Zen bakışına saygı duyarım ama bir anda bir iş yapma durumuna daha hazır değilim 🙂 İnşallah bir gün o pratiğe de girerim .

Bazen tabaktaki farklı yemeklerden en kötülerinin yiyip , sırasıyla en güzellerine doğru geçen tipler vardır. Ya da en son kalan lokmayı başkalarına bağışlayan asil-ruhlardan görmek olası . Her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi olayı var ya.. Ben de yazmakla burada tanışan bir acemi olarak son 2-3 güne ağır topları bırakayım dedim . Şimdi bohçadan yavaş yavaş çıkarmaya başlayayım .

Teyzem ailenin zayıf halkasıdır . Çevirmendir , gezgindir , aykırı takılır. Aile onu çok da benimseyemese de benim karakterimin yüzde 60’ı ondandır . Bir sene kadar önce yüzüne de söyledim . ”Teşekkürler teyze ne yaptıysam büyük kısmının ilhamı senden” . Şaşırmış olabilir yüz yüze de duyunca ama yapacak bir şey yok artık eskisinden farklı olarak kendimi ifade etmek üzerine çalışıyorum 🙂 Hayat kısa tamamlanmamış, ifade edilmemiş bir şey kalsın istemem. Bazı insanlar dan-dun halleder işlerini, açıktır direktir .Ben bazı şeylerde öyle takılamıyorum . ”Acaba” , ”sanırım” fazlaca kullandığım kelimeler . Utangaç ama fırtınalar kopan bir tipim galiba .

Teyzemden kitap okumasını, gezmesini , değişik müzik türlerini ve spritüel yolda ivme kazandıran bilgiler aldım . Mesela Peru’ya gitmemde o esin kaynağım oldu . Keza, Şamanizm araştırmalarımı ve Psychedelic denemelerimi ona borçluyum. Bazen vicdan yapıyorum ondan kopya alıp sınavdan yüksek almışım gibi 🙂

Aklımın bir köşesinde Güney Amerika’daki şamanları ziyaret etmek ve sanrılandırıcı ilaçlardan denemek vardı. Uruguay’a göç etme denememin başından 1.5 sene geçmişken hayatımın aşkından ayrılıp , depresyonun sınırlarında dolanıp ve sabahlardan içmeye başlayınca hop dedim bir silkelenme geldi . Sadece bir hayatım vardı ve ben onu boşa geçiriyordum . Acım be ne olursa olsun yüzleşmeliydim .

İnternetten Calca’da (Peru-Cusco da bir kasaba) yaşayan bir Türk buldum . Adı Arda … Arkadaşımın arkadaşıydı . Facebook’dan yazdım ”abi ben geliyorum” dedim . Tamam dedi neredesin ? Sen geldiğinde burada olmam. Ama gel burada seni yerleştirip bir yatak veririz . Ben Montevideo’dayım yarın yola çıkacağım dedim . ”Bende oraya geliyordum yarın yanına uğrarım” dedi . ŞOK.. Kader ağlarını mı ördü ? Ona evin anahtarını verdim. Parasını peşin ödemiştim .Ben de binlerce kilometre ötedeki onun eve süzüldüm .

Yapmam gerekenler vardı . Dağlara yakın bir yerde olan eve yerleştim . Ayahuasca ve San Pedro seremonileri planlarda… Param azdı çünkü uzun süredir ufak tefek mutfak işleri yapıp eski sevgilimin evinde kalıyordum . Kolları sıvadım ve diyete başladım . İlaçları almadan önce ve sonra tuzu , eti , seksi , stresi ve birçok şeyi bırakıp diyete girmeniz gerekir. Ne kadar diyet ,o kadar gelişim . Seremoni yapacağım yeri Arda önerdi . Hemde yarı yarıya da indirimle. Allah yürü kulum derse kimse tutamaz 🙂 Evdeki bir kaç kişiyle birlikte giriyoruz ilk seremoniye. OMG. Heyecannn!!!

**İlaç banisteriopsis caapi sarmaşığı (asma yaprağı olarak da adlandırılır ama sarmaşık daha doğrudur) ile psychotria viridis çalısının yapraklarından oluşur ** . 48 saat kadar odun ateşinde karıştırılır . Ve içilecek şekilde saklanır . Ben genelde ”cielo ayahuasca” ile çalıştım . Madre ayahuasca serttir itiraz kabul etmez . En az Defne Hocamın derslerdeki otoritesi kadar sağlamdır 🙂 İlacımız direnirseniz sert yapar , kabullenirseniz okşar yol gösterir, öğretir , anlatır .

Alacağımız mabede gittik . Dolunay seremonisi. Dolunay bizi nasıl sallar dimi ? O devede kulak . 105 kişi civarı bir katılım . Tarihi denebilecek kadar çok sayı mekan için. Salonda 3 kat var yuvarlak . En alt kat deneyimliler , 2 orta deneyim , 3 yeni yetmelere . Herkesin bir şiltesi , battaniyesi ve küçük kovası var kusmak için . Kusmak deyince mideniz kalmasın .Öğretici kusmuk bu :p Tüm dertlerinizi travma ve acılarınızı kusuyorsunuz . Bir nevi kutsama . Tabi şeytanlarla dans sonrası 🙂

Bazı bünyelerde halüsinasyon bol olarak görülür . Ben onlardan değilim . Yaşayan annenizin , kendinizin cenazesine katılmanız ya da bir böcek ile saklandığı ininde pişti oynamanız mümkündür. Süreç şamana gidip ilacı almanızla başlar . Kalbinizin önüne ve taç çakranıza götürebilirsiniz ve niyetinizi içinizden fısıldarsınız . Bu şifa merkezinde ”kausaypa” denir (aileye gibi bir anlamı vardı) ilacı dikmeden kafaya. İlk aldığınızda nefes borunuzdan midenize hızla inmesi için dua edersiniz . Tadı berbat gelebilir sizi suçlayamam. 🙂 Mumlar söner ışıklar kapanır. Karanlık sizi yutar . Yarım saate ya da 1 saate kusma garantili.

Herkese farklı dersler veriyor . Bana daha çok birlik , kendine güven ve benzeri şeyler vermişti o seremonide . Cengaver iseniz 2 yada 3. bardağı alabilirsiniz . Dışarıda ateş yanar kenarına gidersiniz . Gökyüzünden bahsetmiyorum bile . Şifa merkez medeniyetten uzak bir yer olduğundan , 10 bin milyon yıldız örtü gibidir yıldızlar . Seremonide canlı müzik de vardır. En zor anında elinden tutmasa karanlıklara gömülebileceğin bir ortam nihayetinde . Seremoni biter artık sen de aileden’sindir . Ayahuasca ailesi bir kere girdin mi çıkış yoktur . Hiçbir zaman aynı sen olamazsınız … Çünkü doğumla gelen yazılım satırlarına ek yapılmıştır .

Değinmeden geçemeyeceğim . Osman abim . Kutsal vadide bir Türk şaman. Ayaklarını kullanamaz . Koltuk değnekleri ile yaşayan bir gezgin . Hindistanda 10 sene yaşayıp kokain bağımlılığından bu ilaç sayesinde yırtmış. Nehir kenarına bir kulübe yapmış. Pasaportsuz ve kimliksiz 12 senedir orada yaşıyor. Arada ilaç pişirip servis eder . 10 numara 5 yıldız adamdır. Bu satırlarda ona da sevgilerimi gönderiyorum beni duyduğuna eminim .

Evet anlatsam sayfalar sürecek bolca hikayelerim var ilaçlarla ilgili. Ama bana verilen sürenin sonuna geldim 🙂 İki müşteri kafaya alıp , 3 bilet daha haklayıp günü bitireyim . Ruhani olana girmek için dünyevi ile barışık olmak lazım birazda 🙂 Değil mi ? :p

Çok sevgiler aile 🙂 #kausaypa#

umut

**************************—-***********************

https://youtu.be/eAoKSxvNSlk

Ruhu Şad olsun Diego ve Rape’lerimin kaynağı Nacho ya gelsin 🙂

Temple …

** Kaynak .: https://seyler.eksisozluk.com/saman-ayinlerinde-kullanilan-ve-insana-cok-farkli-deneyimler-yasatan-icecek-ayahuasca . Bir cümlenin geldiği yer 🙂

Umut – Gün 25 – Mamacita Ayahuasc-ita” üzerine 4 yorum

  1. Kalemtıraş dedi ki:

    Umutcan yaşantılarını bize anlattığın için teşekkür ederiz. Madre hocanız olarak hatha yoga yolundaki uyanışın dışarıdan alınan bir kimyasal madde (doğadan ya da sentetik) yardımı yerine içeriden üretilen ve bedenin ritmiyle hayata geçen bir kimya sayesinde yaşandığını burada okurlarımza anımsatalım. 🙂

    Liked by 8 people

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s