Umut – Gün 26 – Şefk@T – SeVgi – ŞiFa

Selam ahali nasılızzzz ?

Bir iki gün önce Mecidiyeköy’de kardeşimin doğum gününe yetişmek için yürüyorum . Yürümek benim için kritik bir bir eylem . Metro durağının yanından geçerken çok da çalmayan telefonum çaldı. Arayan Pranic şifada eğitimleri planlayan bir ablamız . Bu güne kadar görmüşlüğüm yoktur. Aramayı görünce birden kan beynime sıçradı. Çünkü genelde bu şifa organizasyonu planlamada pek de iyi değillerdir . Eğitim tarihleri değişir ve ya iptal olur . Neyse …

”Alo Umut bey müsait misiniz ? Sesim muhtemelen döver gibi çıkmış olabilir . ”Buyrun S.. Hanım” Ne yazık ki duygularımı ve hislerimi saklamakta çok iyi değilim 🙂 . İleri şifa eğitimini almışsınız ama A…mir bey tekrar bu hafta sonu ders verecek . Ücret alınmayacak !! İçeriden bir oh geldi . Sesimde de hemen o değişim anlaşılabilir sanırım . Eğitimler dolar üzerinden ve isteseniz de açılmıyor zaten çünkü hocalar çok yoğun . Teşekkür ettim tabi katılacağım . Sonra kendime söylendim . ”Neden bu kadar ön yargılısın Umut önce iptal olsun sonra saydır .”

Bu şekilde öfke , korku , vicdan azabı gibi duygular devamlı tekrarlandıkları zaman vücudun enerji bedenine renk değişimi olarak yansıyorlar. Özellikle negatif duygular ön ve arka solar plexus çakralarının işleyişini bozuyor . O da kalp çakrasını ”dur bende bir sıkıntı var sana da bulaştırıyım eksik kalma” diye etkiliyor. Bu en ufak olarak birkaç kötü duygunun enerji bedenine etkisi. Bu kalp rahatsızlıkları ve farklı tür ağır kronik bir çok hastalıklara da neden olabiliyor. Düşünce ve duyguların bedende yarattığı tahribatın zamanla fiziksel bedenimizde kaçınılmaz şekilde bozulmalara yol açıp doktora gitmeye kadar götürdüğünü söyleyebilirim . Ama uzun donemde ilk olarak enerji bedeni sonra fiziksel – dokunulabilen- katman zedeleniyor.

Enerji bedeni genelde gözle görülemeyen elle dokunduğumuz derimizin üzerini örten birkaç katmandan oluşuyor. İnsanın çevresini saran parlak bir yumurta gibi … Duru görücüler (gözleri ile enerji bedenini ve renklerini gören özel insanlar) ve bizim şifa ekolünün kurucusu ustamız ile yıllarca yapılan çalışmalardan sonra yüzlerce sağlık reçetesi çıkarmışlar. Modern tıbba destekleyici olarak benim şu anda öğrendiğim sistem kullanılabiliyor.

Kısaca işleyişi şu şekilde . 1-1.5 lt suya 1 koca avuç tuz atılıyor. O hastalıklı enerjilerin içinde yok olduğu bir araç . Seansın öncesinde ve sonrasında dua ediliyor . Hasta ile ne rahatsızlığı olduğu görüşüldükten sonra çakraları kontrol edilip alıcı olması rica ediliyor. En önemli mevzu parmak uçlarında olan miniş çakraların aktifleştirilmesi . Onlar aktifleştirildikten sonra hastalıklı enerjinin olduğu bölge bu ellerin yardımı ile temizlenip tuzlu suda yok ediliyor. Göz ve niyet nereyi takip ederse eylem ve çalışma orada gerçekleşiyor.

Fiziksel ya da zihinsel her bir hastalığın bir reçetesi var . Nasıl doktorların yan etkilerin de belirtildiği bir ilaç veritabanı var bu şifa ekolünde de her şey güvenli ve sıra ile yapılıyor. İleri seviyede renkleri ve renk karışımlarını kullanılarak şifa verme işi daha etkili olarak yapılabiliyor. Herhangi bir seviye şifada dokunmaya gerek yok . Aynı odada , yan odada ya da farklı kıtadaki insanların enerji bedenine ulaşıp yardım edebiliyorsunuz. Yardım etmek derken yaptığınız eylemler aslında hastanın enerji bedenindeki tıkanıklıkları açmaktan ve dua etmekten öte değil. Sonrasında insan bedeni o kadar maharetli ki kendi kendini tamir ediyor.

Şifa yapan insanın enerji bedeninin aracı olduğu, topraktan, havadan vb.den alınan prana hastaya gönderilip ellerle temizlenen yerlere dolduruluyor. O yüzden insanların şifa yapmak için enerji bedenlerini temiz tutmaları gerekir. Birkaç meditasyonu var bu iş için en önemlisi ”Sevgi ve Şefkat” hem kendinize hem de her varlığa. Hatta en çok da düşmanlarınıza olmak üzere ,her yapılan kötü eyleme şefkatle yaklaşmak ve eylemi yapan insanı bağışlamak gibi…

Bendeniz de bu konu üzerinde 2.5 senedir uzun araştırmalar yapıyorum. Nasıl ne şekilde bu işi hayatıma monte edebilirim ? Mesela alkol aldığım dönemlerde şifa yapmıyorum . O yüzden kötü alışkanlıkları otomatik olarak bırakmam gerekiyor . Ama şefkat & sevgi ve zaman ile . Sindire sindire ..

Bakalım bir hafta sonra pranik psikoterapi eğitimlerini de alıp bitireceğim . Sonra terapiye gidenlerinize de yardım etmekten mutluluk duyarım. Genelde kas ağrıları , baş ağrısı , çadır ağrısı, yorgunluk vb . daha kolay ama bazen tekrarlamak gerekebiliyor. Yanınızda olmama hiç gerek yok . Sadece ne derdiniz var yazmanız ve imgelemek için bir yüz fotoğrafınızı yollamanız bana yeterli . Kanada’da, Jamaika’da bile olsanız size yardım etmeyi deneyebilirim .Tabi para ödeme olmadan ama geri bildirimleriniz önemli . Hocalarımın da izini olursa son yazımda mail adresimi sizlerle paylaşabilirim.

Unutmadan değinmeden edemeyeceğim :)) Yoga meditasyon her şeye son hız devam ..

Yarın Defne hocamın dersini dört gözle beklemedeyim 🙂

Sevgi ile herkese sarılıyorum

uMuT

Enerji bedeni ve katmanları

Reklam

Umut – Gün 26 – Şefk@T – SeVgi – ŞiFa” üzerine 9 yorum

 1. aynuryilmaz dedi ki:

  Nasıl merak ettim ve ilgimi çekti anlatamam. Çok teşekkürler paylaştığın ve bize de desteğini önerdiğin için🙏🏼🙏🏼

  Liked by 1 kişi

  • ucakan dedi ki:

   Taşan hayat enerjisini o şekilde kanalize edebiliyorum 🙂 Astrolojik olarak sideral (vedik) zodyağı’na göre 1.evde mars işgali :p Hayatımda yoga , yürüyüş ve diğer aktiviteler olmalı . Tabi düşünceleri de hizaya sokmak için 10 numara …

   Liked by 1 kişi

   • Felek dedi ki:

    Batı tıbbında da doğu tıbbında da bol bol yürüyüş önerilir. Sen yazında kritik diye yazınca altından bambaşka bir bilgi çıkacak diye düşünmüştüm. Şimdi anladım ama; spesifik olarak senin için yürüyüş önemli bir eylem. İyi yürüyüşlerin olsun 🌸

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s