Pelin Burcu – Gün 26-27-28 : Çember

Merhaba Canım Sanga,

Seni ihmal ettim sanma. Fırsat buldukça yetişmeye çalıştım yazdıklarınıza. Ben ara ara susup, yazdıklarınızla demlenip yine ara sıra yazan oldum buraya. Bu halimi de sevdim. Sürekli bir yazma baskısı hiç hissetmedim sayenizde.

Az önce Zoom ekranını kapattım ve tahmin ettiğiniz gibi mutfak masasına konuşlandım. Kasım ayında başlayan Mindfulness ve Şefkat eğitiminin asistanı olarak az önce kapanış buluşmasını da gerçekleştirdik. Eğitimde 40 kadındık. Eğitmenlerden David’i saymazsak 🙂 katıldığım ya da asistanlığını yaptığım tüm eğitimlerde bu kural hiç bozulmadı şimdiye kadar. Lakin bu şadov yoga okulu bunu kırdı. Şükür aramızda erkek arkadaşlarımız da var. Ve bu çemberin enerjisini nasıl güzel değiştiriyor aslında.

Kasım’dan bu yana süren ve neredeyse her hafta sonu sabah 10.00-18.00 arası süren eğitimin bitmesi içimde yine bi boşluk duygusu yarattı. İnsan insanın boşluğudur diyordu Hüsnü Arkan bir şarkısında.

Sabah erken bir saatte uyandım. Dün gece kabuslar gördüm. Korkmadım sıcaktan zaar deyip uyumaya çalıştım. Uyandığımda uykusuz değildim. Stüdyonun yolunu tuttum. Öğrencimle buluştum. Bir saat yoga çalışmasından sonra eve döndüm kendime bir kahve yapıp ekran başına geçtim. Derken eğitimin kapanışı. 4 saat su gibi geçti.

Sanga’mızın Jyotish uzmanı Berrin’in sayesinde başladığım Satürn günlerine adak adama ritüeli devam ediyor. Sade Sati boyunca da devam ettirmeliymişim geçen hafta onu öğrendim Berrin’den. Yaklaşık 2 sene yaptıktan sonra şöyle bir ara vermiştim kendimce. Yeniden başladım geçtiğimiz hafta düzenlediğimiz inzivada. Gün onun için sevgili Satürn’e adanmış bir şekilde geçecek.

Dünden beri çember olabilmenin kıymeti üzerinde düşünüp duruyorum. Ve içimden Yeni Türkü’nün Çember’ini söylüyorum. Burada da hocalarımız sayesinde bir çember açtık ve çemberi kapatacağız. Açılır ve kapanır çemberler. Ya içinde yer alcaktım ya da dışında. İçinde yer almayı seçmek beni çok besledi. Teşekkürler Sanga. Gerçi şimdi buraya seçtim diye yazdım ya, 3 günden beri Tansel’in Fularlısını :)) ( aslı Fularsız) dinliyorum. Özgür irade serisini. Yeminlen beynim yandı. 😂 anlayanlar anlamayanlara anlatsınlar lütfen.

Cümlelerime burada son verirken, ne kadar kıymetli olduğunu yine yeniden söylemek istedim.

İyi ki varsın Sanga

Daim ol❤️

Hepinize kolaylıkla akan güzel bir Cumartesi dilerim.🙏🏼

Sevgimle

Pelin Burcu

Pelin Burcu – Gün 26-27-28 : Çember” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s