Tansel; Gün 28

Bir çember kapanırken;

Daha önce sanki biraz bahsetmiş gibi hatırlıyorum, ama yine yeni kelimelerle yazmış olayım. Ben sonuçlardan çok sürece uyumlu bir karakterim sanırım. Sonuca yaklaşırken, süreçte disiplin içinde akan ne varsa tavsamaya meyl eder bende. Daha önce yazdıklarımda, sonuca bağlı değerlendirmelere karşı olan korku olabilir gibisinden bir düşünceden bahsetmiştim. Tabi bunun burasıyla ne gibi bir alakası var diyeceksin, yok. Sadece süreç/sonuç bağlamında edinilen alışkanlığın yansıması bendeki. Ama bu tabi doğrusal ya da lineer zihnin düşünme yöntemi. Döngüsel, circular olan zihin bu aşamanın bir son değil başlangıç olduğunu da biliyor. O nedenle ne güzel de bitiyor bu 28 günlük döngümüz ve ne güzel de başlayacak yeni bir 28 gün. Hepimiz için hayırlı, sağlıklı, mutlu günler getirsin. Ay ile birlikte yükselmek ve düşmek baki. Bugün Defne hocamın bahsettiği gibi; bir gün çok iyi hissederken, ertesi gün yerlerde olacağımız ihtimali kaçınılmaz. Hayat doğası gereği bu dalgalanmalarla yaşanan bir serüven. O dalgaların içinde, üstünde nasıl kalacağımızı ise biz yoga ile anlamaya çalışıyoruz. Başkaları da başka öğretilerin veya pratiklerin yardımıyla bunu yapabiliyor. Önemli olan dalgayla bir olabilmek sanırım.

Bunu bir de ayrıca Gülçin pratik ediyor literally. Onun bir gün burada anlatmasını ister miyiz?!! İsteriiiiz!.. ; )

Fatma o kadar güzel bitirmiş ki yazısını üstüne daha başka yazasım gelmedi. Alıntıysa alıntı, atıfsa atıf, kopi peystse kopi peyst.. Diyerek sevgiyle aşırıp bir de ben ekliyorum buraya.

Namaste sangacım..

“28 günlük bu çember kapanır, biz yepyeni gözlerle başa dönerken ben de başa döndüm. İlk yazımda içimden dışıma sadece hakikat çıksın bu döngüde dediğimi okudum. Yazarlığın heyecanına kaptırıp da bir gün batımını, bir çiçeği ya da ayı olduğundan daha güzel anlattımsa ya da buna benzer bir gafa düştümse affola sangamu. Seninle dolu dolu geçen bu ay güzeldi. Senin şahitliğinde içime bakmak ve gördüklerimi sana güvenle açabilmek, sana bakmak ve senin bana, benim sana ayna olabildiğimizi keşfetmek. Keşfetmekten vazgeçmeyeceğiz, buraya yazsak da yazmasak da. Yirmi sekzinci günü bu sabahın dersini kapattığım gibi kapatmak isterim. Sizlere ve beni sizlerle buluşturan talihime teşekkür ederim. “

Tansel; Gün 28” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s