Alican – Gün 29 “Dünyadaki tüm öyküler..*”

Sabah.. Yokuş.. Demir..

Vaişaka:

Yaralı bir çocuk.. Kendinden emin bir yetişkin.. Güneşin doğuşunu izlemek için ayaklarının üzerinde dikleşen bir çöl faresi.. Kanatlarını kaldırmış bir arı kuşu.. Ayın karanlığında gözleri büyüyen bir baykuş.. Sessizce yuvasına dönen bir yılan.. Yılan baykuşa, baykuş arı kuşuna, arı kuşu çöl faresine.. Çöl faresi yetişkine.. yetişkin tekrar çocuğa.. Yara.. hep yara.. ne kadar sarsan da.. sonra bir sabah dersin ki bu yara aslında iyileşmiş.. yani yara geçmiş.. ama geçmemiş.. geçmiş işte.. yok ama iyileşmemiş.. kabuk sanırsın.. kazırsın.. kendi tenini.. kendi canını acıtırsın.. biraz şefkat.. biraz göz yaşı.. acınası.. sonra göz yaşları biter.. ta ki tekrar aktığında bitmemiş dedirtinceye dek.. sonra biraz toprak.. belki biraz hava.. ether.. ether.. ether.. yeter.. yeter.. yeter.. ve ateş.. ve alevler.. yükseldikçe yükselen.. birlikte coşup büyüyen.. ardında su.. sakin.. dingin.. su ateşe.. su toprağa.. su ethere.. su havaya.. sonra toprak.. ıssız ve karanlık.. 

Kurma..

Çocuk bakar gülümser.. çocuk bugün kötümser.. az sonra olacakları sadece.. az önce olanları sadece.. çocuk.. şimdi der.. şimdi.. bir çocuk.. gülümserken de kötümser.. kötümserken de gülümser..

“Baba sen napıyosun?”

“Ne yapıyorum?”

“Ağlıyosun.”

“…”

Kalplerimizi açtık.. şimdi evimizdeyiz..

Ayla birlikte yükselmek ve düşmek..

Her günün bir diğerinden farklı olacağını kabullenmek..

Sangaya selam olsun..

Alican, Büyükada 2022

___

*“Düşünecek olursan.. dünyadaki tüm öykülerin temelde yalnızca yirmi dokuz harften oluştuğuna sen de hak verirsin.. Harfler hep aynıdır.. bir araya gelişleri değişir.. yalnız..” – Ende

Alican – Gün 29 “Dünyadaki tüm öyküler..*”” üzerine 3 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s