Ebru Gün-29: Teşekkür

Geldik mi son güne…Pınar ın dersiyle taçlandırdık bu sabahı. Az kişide olsak sanghamla temas etmek çok iyi geldi. Hediyesi de vajroli asanaydı. Yüzlerce kere yaptığım asana Pınar ın ufak bir dokunuşuyla bambaşka birşey oldu. Demek ki bugüne kadar vajrolimsi bişiler mi yapıyormuşum dedim. Ohhh 8-10 nefese kadar rahatça durduğum vajrolide bacakları azıcık yere yaklaştırıp, üst bedenimi de azıcık daha yere yaklaştırmak nelere kadirmiş.

Minnacık bir ayar bambaşka birşeye dönüşüyorsa bu 29 günde olanları sen düşün Sangham. Çembere girdiğimiz gibi çıkmıyoruz. Burası net! Vagonda aynı vagon değil! Pınar bu çemberi ilk söylediğinde yazmam demiştim içimden. Casper gibi takılırım. Ama gel gör ki ilk gün ilk yazan ben oldum. Komiğim:) Defne Hocam 2019 un Ekim inde İnsanlık Hali nin lansmanında kitabımı imzalarken düştüğü not, notu görünce benim onun yüzüne şaşkınca bakışım ve onun bana “yazacaksın sen” demesi ve o gün bugün benim leyla gibi bu kehanetle dolaşmam. Yazamam diyordum birşeyler karalıyordum ama ne. Bu çemberle, güvenli, şefkatli sanghamın kollarında en mahrem, en özel hislerimi yazıya dökmek, anlaşılmak, kucaklanmak o kadar iyi geldi ki. Ve her birinizin yazıları okumak, sandıklara kapanmış üstüne kilitler vurulmuş derinlere inmek, kah ağlamak, kah gülmek, öğrenmek, gelişmek, bir olmak işin bambaşka kazanımı. Kelimeler kiyafetsiz. Varlığınıza bin şükür.

İlk adımlarımı sizlerle atmak, hocalarımın şefkatini, desteğini arkamda ve yanımda hissetmek paha biçilemez. Herkesi çok özleyeceğim. Umarım çember fazla ara vermeden devam eder. Umarım yine bir vagonda ben olurum bu çuf çufa…Daha çok gidilecek yollarımız, anlatacak hikayelerimiz var. Tüm ilhamlarınız, dokunuşlarınız, öğrettikleriniz için binlerce teşekkür…Sağlıcakla kal Sevgili Sangham. Seviyorum sizi.

Ebru Ayşe Taner

Sağ-ol
Var-ol Defne Hocam.

Ebru Gün-29: Teşekkür” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s