Pelin Burcu – Gün 29 : Görüşmek Üzere

Günün aydın olsun Sangamu,

Sabah 05.30 da sol ayak tabanımın kaşınması ile gözlerimi daha açamadan sağ ayağımla kaşınan sol ayağımın işini görmeye çalıştım. Bir iki kaşırım geçer diyorum içimden. Yok ama namümkün. Ben kaşıdıkça daha çok kaşınıyor. Alla alla diyorum bu neyin hikmeti ola ki? Sol ayak tabanı kaşınması ne anlama geliyordu? Bir yere mi gidecektim biri mi gelecekti? Hani sağ ve sol avuç içinin kaşınması para gelecek para gidecek ‘e bağlıyorlar ya. Dedim bu ayaksa kesin bir gitmek gelmekle ilgili. Bu düşünceler geçerken ben kaşıma eylemine devam ediyorum. Sonra bi anda dedim ki acaba Tanrı’ların bi işareti mi bu? Kalk Pelo yogaya dur çağrısı mı? Böyle düşünmek daha iyi geldiği için yeminlen kalktım yataktan. Kaşı kaşı geçmiyor gerçekten. El yüz dil diş temizliğinden sonra araya hiç bir şey koymadan geçtim yoga odasına ışığı ve panjuru dahi açmadan yaktım bir mum oturdum suçiye.

Başladım saymaya. Siz de benim gibi sayanlardan mısınız? Nefes al ver 1 uddhiyana, al ver 2 uddhiyana… Hop ordan mandukasana hop ordan mayura, hamsa mayura( çok seviyorum kendisini) derken başladım. Sayıyorum hep içimden. Dansa başlamadan yeterince ateşle hemhal olmuştum. Bir tur danstan sonra, jyotisha haritamda Güneş düşük bir enerjide olduğundan, Berrin pazar günkü yoga çalışmanda güneşe selamların sayısını arttır diye bir tavsiye vermişti. Arttırdım. Normalde 3 tur yaptığım güneşi selamlamaları 6 tur döndüm. Kan ter gözyaşı bıraktım yoga halıma. Güneş bu adağımı görsün emi? Terler şıp şıp. Hava da sıcak tabii onun da etkisi var. Burası İzmir valla sıcak.

Yere indikten sonra bi ferahlık ve serinlik. Sanki kızgın kumlardan serin sulara atlamışım gibi. Yine sayıyorum tabii nefesleri. Arada da Defne hoca aklıma düşüyor, merak ediyorum. Ne yaptılar nasıllar acaba? Hoop tekrar nefese ve saymaya. Bu bugün o kadar çok tekrarladı ki. Kalk bir mail at hocaya. Yok kalkmicam bitsin sonra mailimizi atarız sorarız ararız tamam mı diyorum. Daha jade lady var, hasta karanalar var. Ortasında bırakamam şimdi. Yok o hala diyor ki Defne ve Kokia ne yaptı acaba? Onun arka fonda konuşmasına izin vererek kaldım. Om ram yam’dan sonra odadan bi çıkışım vardı ki görmeliydiniz. Koşarak elime telefonu aldım. Ve maili attım. Rahatladık mı evet.

Böyle güne başladım işte sangamu.

Öğlen stüdyoda fotoğraf çekimi var.

Sonrasında minik bir toplantı.

Günün özeti.

Şimdi bir kahve demleyip okumadığım yazılarınızı okuyacağım.

Hepinizi çok özleyeceğim.

Varlığınız çok şey kattı bana.

Hepinizi öpüyor ve sarılıyorum.

En önemlisi de bu kadar samimi, yalın, filtresiz yazabildiğime yüreğini açtığın için çok teşekkürler. Sen de aynısını yaptın ve yüreğinden öperim.

Tabii ki görüşcez yine yeni 28günlerde.

Muah

Pelin Burcu ❤️

Buraya bir dua bırakayım;

Bugün, Evreni Yaratan, bize kendimizi yargılamaksızın olduğumuz gibi kabul etmemize yardım etmeni diliyoruz. Zihnimizi bütün duygularımız, düşlerimiz, kişiliğimiz, eşsiz varlığımızla olduğu gibi kabul etmemize yardım et. Bedenimizi bütün güzelliği ve kusursuzluğuyla olduğu gibi kabul etmemize yardım et. Kendimize duyduğumuz sevgiyi öylesine güçlendir ki bir daha hiç dışlamayalım varlığımızı, mutluluk, özgürlük ve sevgimizi baltalamayalım.

Pelin Burcu – Gün 29 : Görüşmek Üzere” üzerine 11 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s