Şenay-Gün 29 : Veda

Sevgili sanga,

Çok az bir zamanım olsa da, kapanış yazısını yazmadan evden çıkmak istemedim. Veda etmeden, bir söz söylemeden gitmek, 35 yıllık kişisel tarihimde, olmuştur. Yaparken çok normal gelse de, sonra sonra (yıllar yıllar sonra diyelim) ne kadar ayıp ettiğimi, çocukça davrandığımı fark etmişimdir. Nitekim tüm bu davranışlarımı bir şekilde anlayan terapistimin de bana “ayrılık kaygısı” yaşadığımı söylemesi kaçınılmaz olmuştur.

Geçici veya kalıcı bir ayrılık da olsa, bir ilişki bittiğini kabul etmem, yas tutmaktan kaçınmam, ayrılığı kabullenmem zaman almıştır. Giden veya benim gitmek istediğim herhangi bir ilişki için ağlamaktan kaçınmış, kendimi tutmuş, değmez motivasyonuyla kendime dahi güçlü olduğumu ispatlamıştım. İyi halt etmişim! Terapistim bana duygularını yaşayamadığımı, üzüldüğümü kabullenemediğimi söylediğinde, en son ne zaman ağladığımı düşündüm ve hatırlayamadım. Bu gerçekle yüzleştikten sonra da, ağlamak kolaylaştı. İçimden geldikçe kendimi tutmadan, vapurda, orda burda, milletin yanında ağladım, içim pası gitti, ağladıktan sonra da yüzümün o halini beğendim, güzelleştiğimi hissettim. Terapiden sonra, eskisi gibi olmadığını fark ettiğim bir ilişki için ağladım, yasını tutup kendi içinde vedalaştım. O ilişkiden çıktıktan sonra da, bana kattıkları ve öğrettiklerini hatırlamışımdır hep.

Bu çemberde, ilk kez kendimden bahsettiğim yazılarımı paylaştım, bu güven ve cesareti bana verdiğiniz için teşekkürler. Bu döngüyü ve bloğu hep hep iyi hatırlayacağım.

Yazan ve okuyan, bu döngüyü inşa eden herkese çok teşekkürler.

Yine bir gün bir yerlerde karşılaşmak dileğiyle, sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Not : Ben her birinizi ve çemberden oluşan bizi gerçekten çok sevdim.

Şenay-Gün 29 : Veda” üzerine 9 yorum

  1. Sabiha dedi ki:

    Şenaycım sen bana hiç veda etme :)) Yazıların ne güzel, damakta ne hoş bir tat, yüzümde ne güzel bir gülümseme bıraktı..
    Yazmaya devam 🙂

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s