Umut – Gün 29 – Manipura / YapBOZ

Yazmakla yazmamak arasında gidip geldim 2-3 saattir . Saat akşam 9 yapmadan yazmaya karar verdim . Kokia’nın rahatsızlığından dolayı bayağı etkilendim sanırım . Başkalarının negatif duyguları ,acıları , sıkıntıları onları tanıyıp görmesem bile içime girer dolaşır . Ya gözyaşı olur ya da ilgili ilgili Çakramı şişirir de şişirir. Çünkü dışarı atamadığımız her şey vücutta kalıcı ya da geçici enerji izleri bırakır. Şifa ile ilgili eğitim aldıkça bunu daha iyi algılıyorum . Yazacağım çünkü buraya hiç yazmasam içimde kalacak , yazsam en azından pozitif ya da negatif sangha ya gidecek , birileri tarafından okunacak . Hisler Paylaşılacak.. Tutukluğumu atıp bu inisiyatifi almaya karar verdim .

Şifa eğitimi 2. gün . İleri şifa tekrar eğitimin’deydim. Bir adet meditasyonumuz var . Bu eğitimde öğreniliyor . Bayağı kuvvetli bir versiyonunu yapıyoruz. Devamlı yapılırsa aurayı büyütüp daha hızlı şifa yapmamızı sağlıyor. Dün zoom’da meditasyon sırasında kameraları kapattırmışlardı . Nedenini bilmemekle birlikte herkes meditasyon sırasında farklı tepkiler ve yüz ifadeleri yansıttığından belki de mahremiyet’tendir ? Ben bu meditasyonda şakır şakır ağlarım . Bugün herkesin kamerası açık olduğundan ben de kapatmadım . Ama hoca da dahil herkesin enerjisi meditasyonun etkisini 10’a katladığından , ben şöyle yarım kg salya , yarım kg gözyaşı ve hıçkırık atmışımdır . Tabi ne kadar sorun olmaz, herkes bizden desem de meditasyon bittiği anda aniden eğdim ekranı . Tuvalalet kağıdı sümkür , gözyaşı sil tekrar ekranı kaldır . Neymiş kimse görmesin . Neyse sonra kendime bir güldüm 🙂 Bir şefkat ile sarıldım . Sonra baktım bizim hoca da gözyaşlarını siliyor kimin hocası aslan parçasııı.. 🙂

Eğitimde ”kalp hastalıkları neden olur”? mevzusu . Menipura (solar plexus) duygulardan o kadar şişer ki enerji seviyesi olarak kalp çakrasını sıkıştırır ve işlev yapmasını önler . Aşağıya öğretmenimin çok haşin çizim yaptığı şaheseri de yapıştırayım . Şifa hocamla bir ortak noktamız daha 🙂 Bok gibi çiziyoruz ikimiz de :p Neyse sulandırmayım konuyu . O iki kırmızı huni ön solar ve arka solar çakramız. Kahramanımız öndeki kalp çakrayı ‘i arkadaki Mein Meng çakranın façasını bozuyor . Sözüm ona atamadığımız negatif duygular ve işte hayatımız!!!… Bu durumlarda 30.000 bakımı yapıp acıları-kederleri temizle , enerji ver , sabitle prosedürü ile sağlığına kavuştursan da nafile . Neden olan negatif düşünce stres devam ederse tekrar yemeği ısıtıp servise çıkartabiliyor. Mesela işteki patronuz , mesela sorunlu aile büyükleri …

Dersin sonuna doğru büyüleyici bir gösteri . Hoca 15 kişinin solar çakrasını hiçbir eylem olmadan dua edip , komut vererek temizledi . Mucizelere inanırım ama bu kadar hızlısı beni de şaşırttı. Bir anda solarımda bir karıncalanma ve gülmeye başladım . O kadar üst üste binen şeyler var ki duygularda , ben çakralarımı sağlam zannederdim (Her gün şifa meditasyonu yaptığımdan) Nope . O çakra meğerse OtTan BOktAN devamlı tıkanıyormuş .

O yüzden sevgili Manipura çakramızı el üstünde tutmamız lazım demedi demeyin . Sürtüşmeler , kavgalar , kırgınlıklar , acılar, pişmanlıklar tabiki hayatın içinde … Bunlara karşın şifa almak olur , biriyle paylaşmak olur , gerektiğinde utanmayıp yardım istemek olur (ben yapamam) , dua etmek olur .Onları temizlemek lazım . İşte sangha ya da böyle toplandığımız neresiyse, bunları paylaşma ve dönüştürme yerleri bence. Hocanın Manipuraları cillop gibi yapması gibi, biz de geniş kalple birbirimizle paylaştığımızda , dokunduğumuzda o zaman iyileşiriz.

Ben 41 yaşında kadar pandemide yazdığım günlüğüm ve 4-5 kız arkadaşıma yazdığım aşk mektubu dışında bir şeyler karalayamadığımı düşünürdüm . Ta ki bu blok bir tepside 29 gün önce bana hocalarım tarafından sunulana kadar . Bana bu cümleleri yazdıracak cesaret enerjisini veren sizleri kalbimle kucaklıyorum . Yanlışım saçmaladığım yerler varsa affola şu an kalbim temizdir bunu biliniz . Yaptığım bir yamuk varsa sapşallıktandır.

Dünkü yazdığım Karma Yoga ile ilgili olarak da samimiyim . Geri kalan günlerimde EN ufak bir şey beklemeden hizmet etmektir amacım .. Eğer yapabileceğim bir yardım olursa bana mail ile ulaşabilirsiniz her zaman . Doğum saatinizi biliyorsanız (tarih ve doğum yeri ile) ve haritanızı bir kahve falı kıvamında baktırmak isterseniz bana yazın . Az kalabalığım bu günlerde eğitimlerden dolayı hemen dönemem mail olarak (Ama unutmam) . Artı şifa ihtiyacınız olursa yapabileceğim kadar yardımcı olurum . Ara vermiştim sanırım Temmuz başından sonra dönerim sahalara . (Şu an kendime bakım-onarım işine girdim) Bulduğumdan daha iyi bir bir hasta bırakacağımdan emin olabilirsiniz . Bir vesikalık ve sıkıntı duyduğunuz sağlık sorununuzu maile yazmanız yeter . Dünyanın neresinde olursanız farketmez uzaktan paket servisi. İki konuda da iyi ya da kötü geri bildiriminiz bana yeter de artar.

Sevgi ile kalın sizler seviyorum .

Umut

Adresim

ucakan@gmail.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s