Ceren – Gün (17..)29: (G)üçleme

“Bir terminoloji önerisi: ‘Güçleme: Güçlendirme ve Güçlenme”. Bu makaleye denk geldim Sanga biraz önce kapanışı yapmak için üçüncü (zannettiğim : )) blog yazıma oturup, başlığı atıp, kelime oyunlarında kendimi bulduğumda. Güçleme diye bir kelime olmadığına eminim sözlükte ama dur bakalım Google ne diyor bu konuda? İlk çıkan sonuç: işte ilk cümle! Yine ikna oldum: ilk adımımız güce değil miydi? 28gün güçlemesi! *bu sefer başlığı önce atanlardanım.

Döngü sonu zili çalarken Gün 17’den devam ederek notlarımı toparlayıp yazmak ve heybeyi boşaltmaktı niyetim, lakin gözlerim ve bedenim aynı fikirde değil. Sabah erken başlayacak hızlı bir güne dinlenme uyarılarını vermeye başlayalı birkaç saat oldu. Ve elbet ki biriktirdiklerim yeni döngülerde tekrar gündem olacaklar.

Sneak peek: Tutulmada tutulduktan 3 gün sonra döndüm tam performans yogama. Bu arada dizimin eşlikçileri tuz ovmaları, buz ve Arnica. Ve yavaş yavaş 2. prelüd: Vajra, Çakra Mandala ve 3. günün sonunda yeniden Karkottaka. Tekrar fark ediyorum ki bağıran dizim olsa da kasılmam ve tutulmam taa sol ayak parmaklarımda. Ve tam olarak Gün 19’da Kalimera Pera! Teyzelik müessesesinde yeni bir sayfa. Ben de bir tek çocuğum sevgili Sanga, kuzen çocuklarına teyzelik ne güzel sefa. Gün 20 ve ötesi ise esas fırtına: Çadırda servis edilen sergi hazırlığı, organizasyon, koşturmalar, dağılan toparlarlanan projeler, buluşmalar, eğitimler, kararsızlıklar, sorumsuzlar yüzünden yüklendiğim sorumluluklar. Şimdi bir daha girilmez bu fırtınaya! İki arada bir de sevgilim dedi ki: albümleri dolduralım mı birlikte bir ömür boyunca, olalım mı karı-koca? Çaktırma, önce ben sormuştum ama hadi uyalım racona : ) Ve ben çadıra yerleşirken sıkı Balakrama turları atılıyor bizim sınıfta. Gün içinde yüksek tempo ama yogamda iyi bakıyorum, dinliyorum, zorlamıyorum zira belli ki göz kırpacak yine Karkottaka. Derste aldığımız Upavişta’da ağırlığı iyice bırakma uyarısı kulağımda. Leğeni zemine yerleştiriyor ve suların durulmasını gözlüyorum. Kozmik yumurta’da ise denge döngünün sonunda tombik tarafta. Umarım yogam önümüzdeki günlerde Balakrama 2.0 tekrarlarına… Çalışılacak konu çok, program pek sıkı bizim sınıfta.

Namaste Sanga… Son günlerde çekim alanından uzak kalsam da elbet yolum tekrar düşecek ‘blob’a fısıldananları dinlemek için buralara : )

*bu albüm önerisi de benden uzun yollara, yolculuklara…

Ceren – Gün (17..)29: (G)üçleme” üzerine 2 yorum

 1. aynuryilmaz dedi ki:

  Çok severim Ludovico’yu. Aspirin gibi benim için. Ne zaman acısam; yorulsam, ya da es vermek istesem onu dinlerim. Konuştuğu bir videoya denk gelmemişim hiç; teşekkürler paylaşım için.

  Liked by 2 people

  • cerenkayalar dedi ki:

   gerçekten öyle, ruha masaj adeta 🙂 bedenin mikro hareketlerini deneyimlediğimiz bir atölyede müziği eşlikçiydi bize, o günden beri yolculuklarımda fon müziğim

   Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s