Gün 7 – Doğa – Kısmet

Sevgili Sanga,

bugün günlerden cumartesi. Cumadan sonraki gün. Her hafta aynı gibi, ama her seferinde bir başka. Dün akşam bir esrar perdesi aralandı, sevgili sanga, haftalardır niye diŋelip de bi balakrama yapamadığımı çözdüm. Bu arada yöresel ağızları yazamama sorunumu da çözdüm. Türkiye türkçesi abecesinden biraz çıkmayı gerektiriyor ama olsun, dilimden çıkacağıma alfabemden çıkarım.
Niye’sini çözdüm demek yalan olur, niye’ye bir cevap uydurup kendimi buna ikna ettim diyelim. Bir mânâsı da yok ya, maksat zihni yatıştıralım. Birkaç gün önce sormuştum, odamı toplasam kafamı da toplar mıyım diye. Toplarmışım, sevgilisanga. Sabah kesintisiz bir balakramaya uyandım, gelip giden düşüncelerden birisi ilgimi çektiği anda ya düşünceyle beraber durduğum ya da dengemi kaybettiğim, ilgimi ve odağımı ayaklarıma getirdikçe düşüncelerin gelip geçtiği özlenmiş bir balakramaya. Başka odada bıraktığım kara blokları odaya geri taşımamın etkisi büyük, kesin o bloklar açtı kapıyı da o sayede geçebildim kurmastanadan.

Türkülerden geri durmak olmaz, içimde kalır sonra. 16. yüzyıldan Kul Himmet’e 19. yüzyıldan Kul Himmet Üstadım’a çevirelim bugün kulaklarımızı: Gafil gezme şaşkın – Ahura Ritim Topluluğu

Keyfim inceden yerinde, sevgisanga.
Dilerim senin de keyfine diyecek yoktur
Neş’eyle!
Doğa

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s