Derya – Kaş 2: Om ram yam?

Günaydın sanga!

Dün gece adım olsun bacak açılsın yürüyüşüm sırasında kaldığımız otelin sokağında bir vaha keşfettim. Sokak bir yere gitmiyormuş, çıkmaz sokakmış zaten. Çıkmadığı son yerde karşılıklı 4 binayı birden satın almışlar, zarifçe elden geçirip butik otel yapmışlar. Üst katlar hep oda, bir binanın zemin katı resepsiyon, diğerininki küçük kibar bir restaurant, ötekinde havuzcuk var. Dolaşım serbest. Dolaştım ben de. Walk-in otelcik. Beyaz ahşaplar, tavşan kaktüsler, bakımlı çimler. Peyzajda gezindim. Sessizce kitap okuyan, dinlenen insanlar oturuyordu orda burda. Personel yoktu. Kimse sen kimsin demedi.

İşte buraya sabah 7’de yoga yapmaya geldim, öyle pijamamla. Hedeflediğim çimler çiy ıslağıydı, (demek Kaş’ta bile çiy var, ilginç) taşta yaptım. Uddiyanalar çölde suya kavuşmuşum gibi iyi geldi. (İki nokta yanyana’lar. Ey Tansel. Birbiri üstüne yuvarlanan virgüllü günlerden sonra Allahım o iki noktanın güzelliği!)

Çöktüm kalktım. Son zamanlarda çök-kalkları ayrı bir seviyorum, Indra parantezdekiler dahil. Suçi squat zaten rolls. Sayıca çok yapmasam da yaptıklarıma bayılıyorum. Yer temiz değildi, sürünmek istemeyip çaturangadan yere tam inmeden yukarı bakan köpeğe geçtim. Yine pijamamla oturmak istemeyip sıra asanaya gelince çimdeki salıncağa terfi oldum. İşte orda bozuldu serim, asana sert zemin istermiş ya da ben öyle alışmışım. Minderde bir tuhaf oldu. Kaki nefesi es geçtim, jade lady ve ılınma ile serimi bitirdim. Hakkı verilmemiş asanamın eksikliğini hissediyorum. Yarın hem daha erken hem popo altıma havlu ile geleyim.

Kahvaltı personeli yandaki binada kahvaltı hazırlamaya başladı. Peçeteler, şemsiyeler, yumurtalı ekmekler. İki kedi zıplaya hoplaya yuvarlana birbirleriyle oynuyor, yavru da değil eşek kadarlar. Kendi airbnb odama dönmeyip oyalanıyorum, tavşan kulaklı kaktüsleri izliyorum. Ufacık odamızda arkadaşım uyuyor, ses çıkarmadan dolaşma imkanı yok. Sabahlarım için vaha bulmuşum hem ben. Kahve makinası sesi, havuzun şıpırtısı, salıncağımın sallantısı, Eylül esintisi.

Hadi om ram yam olsun artık.

Lütfen.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s