Zelha-Gün 4- Balık

Sevgili sanga, 

Dünkü miskinliğin arkasından çok hareketli bir günden geçerek geliyorum size. Hareket dediysem öyle büyütülecek türden değil. Hani öyle küçük bir fanusun içinde yüzüp duran bir balıktan hallice. Durmuyor ve fakat varmıyor da! 🙂 Ha varılacak bir yer var mı, cevabı belli kocaman bir soru işareti!

Şöyle ki 🙂 çocukların okulunun bus monitörü idim, sabah ve öğleden sonra iki defa yirmi çocukla paylaştım fanusu, ikisinin arasında da beş metre kare mutfakta bir başıma duraksız bir hareketim oldu. Otobüs dışında akşam yediye kadar oturmadım, desem abartmış olmam. Ve akıllı saatimin aklına göre o beş metre kare içinde oturduğum o ana dek neredeyse altıbin adım atmışım. Şaşırtıcı! Bacaklarım bir o tezgahın önünde bir diğerinde, ocağın başında, fırının kapağını aç kapa, lavabo önünde, hızlı bir kamera çekimi ile izlendiysem yukarıdan, diye düşündüm. Komik! Mutfaktan çıkan yemeklerin bir kısmı ailecek hasta komşuma, bir kısmı memleketten yeni gelen diğer komşuma ve pek tabi ev sakinlerine pay edildi, savaş alanına dönen mutfak hakkıyla temizlendi. Şükür!

Şu bir gerçek, balık olmak tamam, akan su olsa daha ala. Belki akıyordur da haberim yoktur. Diyeceğim o ki pınarlayn’a katılıyorum akalım! 

Çocuklar, türlü aktiviteler, oyun, çiş, diş, kitap örüntüsüyle 🙂 uykuya karıştılar. Size yazmaya can atan bu kalp, çocukları uyuturken bir süre kitap okudu, minderde öylece oturdu, harfler olmadan bu satırları yazmıştı bile, dahası vardı. Kalemi elime almadan bey film izleyelim mi, dedi. Hay hay, dedim. Tuşlarla yeni buluştum. Kısa da olsa akışta sesim olsun istedim.

Sevgimle, 

Zelha

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s